בוצ'ר בלוק

בוצ'ר בלוק

הלהיט העכשווי בענף רהיטי העץ

הטרנד הלוהט בענף רהיטי העץ הוא ללא ספק שימוש בעצי בוצ'ר בלוק. מונח זה, כוונתו לבוצ'ר למטבח שפירושו המילולי הוא לוח קצבים, מתייחס למעשה לשיטה ייחודית ששימשה בעבר קצבים שנדרשו למשטחי עבודה חזקים מאוד, ובעלי עמידות גבוהה בפני שחיקה. טכניקה זו מתבססת על פלטות עץ שעשויות מחתיכות קטנות ודחוסות של עץ גושני, המעניק להן את חוזקם המיוחד. כיום מוצרי בוצ'ר בלוק מבוקשים מאוד בקרב המגזר הפרטי והעסקי, ובמיוחד בתעשיית המזון.


 

למה משתמשים בבוצ'ר בלוק

משטחי בוצ'ר בלוק שימשו בעבר בעיקר את תעשיית המזון, מפני שהם מאפשרים לחתוך ולקצוץ ישירות על גביהם. ואולם, לאחרונה גילו מעצבים את יתרונותיהם הרבים, והמשטחים משמשים בימינו למגוון רחב של מטרות ויעדים. בין היתר משמשים הלוחות במטבחים כמגשי חיתוך ואירוח וכתחליף למשטח שיש, וגם כדלפקים, כשולחנות אוכל, כשולחנות עבודה לנגרים ובעלי מלאכה, כשידות ובמדרגות, פרקטים ודקים. הביקוש הגובר יצר ענף שלם בתעשיית העץ המתמחה ומתמקד בייצור רהיטים ומוצרים של בוצ'ר בלוק.

בוצ'ר בלוק

בוצ'ר בלוק

בזכות העמידות, היופי והאופי

משטחי בוצ'ר בלוק הפכו למשטח עבודה פופולארי במטבחים של בתים פרטיים ובמסעדות, בזכות עמידותם הגבוהה ויופיים, ומאחר שהם משתלבים מצוין במטבחים ובחללים עם עץ מלא. יש לציין כי פלטות עץ של בוצ'ר בלוק מורכבות מלוחות של עץ גושני מסוגים קשים במיוחד, וביניהם מייפל, בוק, דובדבן, מהגוני, אקאציה ואלון. עצים אלו לא רק מאוד חזקים אלא גם מרהיבים ביופיים, ומשרים בחלל בו הם מוצבים תחושה חמה ואיכותית.

קרשי חיתוך מעוצבים

קרשי חיתוך מעוצבים

גוונים וסוגים של משטחי בוצ'ר בלוק

כאמור, משטחי בוצ'ר בלוק עשויים מסוגים שונים של עצים, ולכן הם מוצעים בקשת רחבה של גוונים, צבעים וטקסטורות כשלכל עץ המרקם והגוון הייחודיים לו. להלן מספר דוגמאות:

אלון – זהו עץ בעל מרקם מחוספס המאופיין בעיניים רחבות, וקיימים מספר זנים של עצי אלון בעלי גוונים ייחודיים כמו אלון אדום או אלון לבן .
מייפל – עץ בעל מרקם חלק המאופיין בגוונים בהירים, מעוטרים בפסים כהים של חום.
בוק – עץ בעל גוון חום אדמדם ומראה אחיד ושקט.
דובדבן – עץ בעל גוון חום אדמדם ייחודי, ומגוון מבחינת הטקסטורות.
אגוז אפריקאי – עץ בעל גוונים בהירים וכתמים גדולים וכהים בגווני ירוק אפור.

בוצ'ר למטבח

בוצ'ר למטבח

הכנת משטחי בוצ'ר בלוק

עצים המיועדים עבור בוצ'ר בלוק עוברים הליך ייחודי של ייבוש ועישון. את פסי העצים הקטנים מרכיבים לרוב בצורת פסיפס, וכך מונעים את ההתעוותות פלטות העץ עקב חדירת מים לתוכן. חתיכות אלו עשויות להיות מעץ גס וגולמי עם מרקמים וטקסטורות מגוונות של עץ וקליפות עץ, או משטח מעובד ומלוטש. כמו כן, נהוג למרוח משטחי בוצ'ר בלוק בשכבות של לכה אקרילית, המעניקות הגנה נוספת. חשוב לציין כי פלטות עץ עבות אינן בהכרח בוצ'ר בלוק, ולכן חשוב לרכוש אותן במחסן עצים איכותי ומקצועי. מחסן רציני יספק לכם מגוון סוגים של עצי בוצ'ר בלוק, הטובים והאיכותיים ביותר שיש, ותוך התאמה למטרה שלשלמה הם נרכשו.

קרש חיתוך מעוצב

קרש חיתוך מעוצב

מוצר ידידותי לסביבה

מעבר לכל יתרונותיו בוצ'ר בלוק הינו גם מוצר ידידותי לסביבה, ותכונה זו מסייעת להגדלת הפופולאריות שמשתלבת עם הטרנד הירוק העולמי. הידידותיות לסביבה באה לידי ביטוי בחתיכות עץ קטנות המסופקות כמוצר לוואי של תעשיית העץ, או מעצים המגודלים באופן ייעודי לתעשיית העץ. כמו כן, תהליך הייצור כמעט ואינו מזהם, ומדובר במוצר בעל בלאי נמוך המשמש את בעליו לאורך שנים ארוכות. בסיומן מתפרק הלוח באופן טבעי בסביבה.

 

משטחי לאמי

חשוב לדעת שקיים מוצר דומה בתכונותיו ובעמידותו לבוצ'ר בלוק, המכונה משטחי לאמי. ההבדל המרכזי הוא שמשטחי לאמי מיוצרים מפיסות עץ רחבות יותר מאשר משטחי הבוצ'ר בלוק, אך גם הן מאופיינות בחזות טבעית ונעימה. משטחים אלו מוצעים בעוביים שונים, וכמו משטחי בוצ'ר בלוק גם הם עשויים ממגוון סוגים של עצים.

 

שמירה על משטחי בוצ'ר בלוק

בוצ'ר בלוק הינו משטח עבודה מצוין ומרהיב, אשר השנים רק מוסיפות לו חן וכבוד. יחד עם זאת, מדובר בחומר אורגני ועל מנת ליהנות ממנו שנים רבות נדרשת תחזוקה שוטפת ועונתית נכונה. כך למשל, יש לשייף ולמרוח את המשטחים בשכבת לכה אחת לשנה או שנתיים, בהתאם לרמת השחיקה של העץ. כמו כן, במטבחים מומלץ למעט בעבודה ישירה על המשטח, להימנע מלהניח עליו סירים חמים או לרדד עליו בצק, ולעבוד על גבי קרש.

תוצרת ארה״ב

הדק הסינטטי
!הטוב בעולם

:לפרטים ולהזמנות

03-538-6205

  •   מחיר שובר שוק

ריהוט עץ מלא ייחודי במבצע חיסול