פרזול לפרגולה

פרזול לפרגולה

פרגולות מעץ זוכות לפופולאריות רבה בארץ. כאשר לוקחים בחשבון שלפרגולות יתרונות פרקטיים ואסטטיים הסיבות לכך שרבים בוחרים להקים פרגולה במרפסת או בגינה הופכות ברורות.

פרגולה נועדה לספק מקום מוגן יחסית בו ניתן לשבת, להתרווח בנוחות וליהנות מן האוויר הפתוח וממראה הגינה המטופחת או המרפסת המעוצבת.
ארצנו בורכה במזג אוויר קיצי חם, רבים הימים בהם ללא מקום מוצל לשהות בו לא ניתן לבלות זמן רב בחוץ.

פרגולות עץ הן פתרון מעולה, אמנם ניתן להשתמש בשמשיות ובשאר אלמנטים של הצללה אולם רק הפרגולה בנויה כך שתספק באופן קבוע את התוצאות המבוקשות.

תכונה חשובה נוספת של פרגולות עץ היא היותן אלמנט בעל נוכחות מרשימה. עובדה זו מאפשרת לנצל את הפרגולה לצרכים אסטטיים כאשר היא משתלבת בעיצוב הכללי של האזור בו היא מוצבת.

מגוון עיצובים

לאור הביקוש הגדול והדרישה לעיצוב פרגולות מעץ כך שיחמיאו למראה הכללי המבוקש ניתן למצוא פרגולות במגוון עצום של עיצובים. פרגולות רבות נבנות מתמוכות עשויות קורות עץ במידות סטנדרטיות, פרגולות אחרות נבנות מעץ גושני בעל מראה מסיבי, גס ומעובד פחות. מכיוון שמבנה הפרגולה אינו נדרש לשאת בעומס גדול ניתן בקלות לשלב בו אלמנטים שכל תכליתם היא דקורטיבית.

גורם המשפיע רבות על מראה הפרגולה הוא הגוון בו נבחר לצבוע את העץ. מכיוון שפרגולות רבות נבנות מעץ אורן (הנפוץ ביותר בארץ) שהוא בעל צבע בהיר מטבעו ניתן באמצעות לכה מגוונת פשוטה לשוות לפרגולה אופי המתאים להעדפותינו.

במקרים רבים משולבות פרגולות מעץ עם דק המשמש משטח נוח ומשלים את ההנאה מן השהיה מתחת לפרגולה. יש הבוחרים שהדק יהיה אף הוא מעץ, לעיתים כדי שיהיה בעל אותו מראה כשל קורות הפרגולה עצמה, אולם יש המעדיפים דווקא דק פי וי סי עמיד ושדורש מעט תחזוקה.

יתרונותיהן של פרגולות מעץ

כאמור במקרים רבים רק פרגולה תאפשר ניצול מרבי של אזורים מחוץ לבית, בגינה או במרפסת. אזורים שללא פרגולה ניתן היה לשהות בהם רק חלק קטן מהזמן (בעיקר בגלל קרינת השמש). יש הטוענים כי פרגולות עץ תופסות מקום ומקטינות את המרחב החופשי, יש לקחת בחשבון שללא הפרגולה היה אולי נותר יותר מרחב אך אי אפשר היה לעשות בו שימוש אמיתי.

אמנם פרגולות עץ מטרתן היא בראש ובראשונה לספק הגנה מן השמש אולם קל מאוד להקים פרגולה כך שתגן גם מגשם ואפילו (לפחות במידת מה מרוח).

חשוב שתכנון ובניית פרגולות יעשה באופן מקצועי, יש הסבורים כי יוכלו לעשות זאת בעצמם אך מגלים לבסוף כי התוצאה שהשיגו אינה מספקת ועדיף היה למסור את הקמת הפרגולה לבעלי מקצוע.
הנכם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה הנוגעת לפרגולות מעץ, נשמח לספק לכם ייעוץ פרי ניסיון רב שנים, להציע פתרונות ולסייע לכם בהקמת הפרגולה המתאימה ביותר לצרכיכם והעדפותיכם.