עץ אורן

img

עצי האורן האיכותיים ביותר מאז 1973

חברת מי השרון בעלת ותק של כמעט חמישים שנה בייצור והתקנת עץ אורן במוצרי עץ שונים: פרגולות, דקים, פרקטים ועוד..


עצי האורן מציעים לכם אפשרות שילוב של גורמים דקורטיביים לבית ולמשרד כמו אדניות ומדרגות עץ..

בעמוד זה תוכלו למצוא מידע על שימושים שונים בעץ אורן, מחירים ועלויות של עץ האורן, לרבות טיפים והמלצות מקצועיות, מבחר עצום של תמונות של פרויקטים שביצענו.

כמוכן המידע מקיף ומלא ומתעדכן באתר – כך שאתם יכולים לחזור לעמוד זה ולמצוא בו עדכונים, מוצרי עץ אורן חדשים, פרויקטים נוספים ועוד המון מידע שימושי בטרם בחירתכם, כך שתוכלו לבצע את ההתאמה המיטבית.

עצי האורן בארץ הם חלק מתבנית נוף ילדותנו, בגרותנו וארצנו בכלל. כמעט בכל נסיעה בכבישי הארץ ניתן לראות אותם ממלאים את צדי הדרכים, מצלים את אזורי הפיקניקים והחורשות המועדפות בארץ, ו… איך לא, גם במרבית מחסני העצים ואולמות התצוגה לרהיטי עץ.

אודות עץ אורן

האורן המשתייך למשפחת האורניים הינו עץ ירוק-עד מחטני, הגדל בעיקר בחצי הכדור הצפוני באזורים קרים או ממוזגים. קיימים בעולם כמאה זנים של אורן כאשר בארץ גדלים שני זנים עיקריים: אורן ירושלמי ואורן סלע. האורן חי בדרך כלל עד מאה וחמישים שנים, וגדל בקצב מהיר עד לגובה של כחמישה עשר מטרים. בזכות קצב גידולו מרבים לגדלו בחוות עצים למטרות תעשייה, ולכן מחירו למטר רבוע הינו מהנמוכים בשוק.

האורן כחומר גלם

כאמור, זני האורן הנפוצים ביותר בישראל לצרכי תעשייה הינם הפיני והרוסי, וביניהם נחשב הפיני לאיכותי יותר. עץ האורן מאופיין בגוונים חומים בהירים בעלי נטייה ירקרקה, הנוצרת בעת תהליך חיטויו כנגד חרקים, והינו מצוין לצביעה בכול גוון וצבע. בנוסף, האורן נחשב לעץ רך יחסית שקל לעבוד איתו, אך בעל עמידות בינונית בפני פגעי מזג האוויר. האורן נפוץ מאוד בענף הבנייה עקב עלות נמוכה של עץ אורן מחיר למטר, ומשמש בין היתר לבניית פרגולות, דקים, ריהוט גן, בקתות ומחסנים.

מדוע עץ אורן נפוץ כאן כל כך ומדוע הוא משמש אותנו כה רבות דווקא בתעשייה?

עץ אורן, שהוא שם שגור בפינו, למעשה מתייחס למשפחה של לא פחות מ100 זני עצים מחטניים הגדלים באופן טבעי בחצי הצפוני של כדור הארץ.

מתכונותיו הבולטות של עץ האורן, שהפכו אותו לנבחר ביותר לנטיעת חורשות מלאכותיות ושימוש בתעשייה ניתן למנות ראשית את צמיחתו הטבעית המהירה מאוד, מה שהופך אותו לזמין ומתאים לייצור שוטף ומאפשר כריתה וחידוש החורש לצרכי תעשייה מבלי לייקר את עלויות העץ והטיפול בו.

מבחינה אקולוגית ידוע כי עץ האורן מפרישים חומר אשר גורם להתעבות עננים באזורי צמיחתם, ומובילים לריבוי משקעים בו, דבר שתורם הן לגידולם והן לטיפוח היער.

עוד הם מתאפיינים ביכולתם "לקום מן האפר". עצי אורן אומנם רגישים ופגיעים מאוד בעת שריפות, אך הם גם מתחדשים ומתרבים דרכן.
לעץ האורן, שהינו דליק במיוחד, זרעים אשר נפוצים לכל עבר בעת שריפה, ונטמנים בקרקע וצומחים מחדש מקץ זמן קצר יחסית.

איכותו של האורן

כאמור,בעבור עץ אורן מחיר למטר משתנה בהתאם לאיכותו, הנמדדת לפי מספר פרמטרים כגון זן העץ, גילו, ארץ המוצא שלו ואופן חיתוכו וייבושו.
היבטים אלו משפיעים ישירות על עמידותו וחוזקו של העץ. כמו כן, האורן הינו עץ רך ופחות עמיד בפני חרקים, לכן מומלץ לרכוש עץ שעבר חיטוי המתבטא בגוון ירקרק. יש לציין כי רכותו גם דורשת תחזוקה שוטפת בתדירות גבוהה יחסית כנגד פגעי מזג האוויר. בשל סיבות אלו מומלץ להתייעץ עם צוות מחסן עצים מקצועי, מנוסה ואמין, אשר יוכל לכוון אתכם לרכישת סוג האורן המתאים ביותר לצרכיכם.

שימושי עץ אורן בתעשייה

כעץ רך האורן משמש בעיקר למטרות בניית ריהוט, גדרות, משטחי עץ ורהיטים פשוטים יחסית, אולם גם תעשיית הבקתות (למשל לצימרים) מתבססת בחלקה על האורן כחומר הגלם לבנייה.

היותו של עץ אורן דליק מחייבת טיפול מוקפד ונכון למניעת אסונות דליקה, אך איננה מונעת את השימוש בו כלל.

למעשה הוא מצוי ונפוץ בשימוש בארץ גם כחומר יסוד לבניית תשתיות, יסודות ומבנים תומכים, למשל לדקים ופרקטים, ובמקרים מסויימים בהם הוא מתאים לצרכי השימוש הוא אף מהווה את שכבת המדרך עצמה.

עץ אורן הוא נוח לעיבוד, זול וזמין ועל כן הוא מבוקש ביותר. אך גם מבחינת הצורך בהתאמתו לעיצוב יש לו יתרון בצבעו הבהיר המקבל עליו אפליקציות של צבע וגימורים בקלות וללא צורך בעיבוד מאסיבי ומסובך.

מחירים

אורן הינו סוג העץ הנפוץ ביותר בישראל לצרכי בנייה, תעשייה ונגרות, כאשר השכיחים ביותר בשוק המקומי הינם זני האורן הפיני והרוסי. יש לציין כי בדרך כלל עץ אורן מחיר למטר הינו זול יותר לעומת סוגי העצים הגושנים אחרים, וזוהי אחת הסיבות המרכזיות להיותו כה מבוקש. יחד עם זאת, מי שיערוך סקר שוק מקיף לגבי מחירים יגלה פערים ניכרים בין מחסן עצים אחד למשנהו.

חשוב לדעת כי פערים אלו נובעים לרוב מאיכותו של העץ הנמכר, אשר קובעת את מידת עמידותו וחוזקו. לכן חשוב לרכוש עץ אורן ממחסן עצים איכותי ומקצועי, ולא מהמקום שמציע את המחיר הזול ביותר.

מוצרים נוספים של עץ אורן

מי השרון מייבאת מכל העולם עצי אורן איכותיים, המותאמים ספציפית לתנאי מזג האוויר בישראל.
המגוון הרחב הינו ייחודי לחברה וכולל: דקים, פרגולות, פרקטים ועוד.
החברה מספקת שירותי התקנה והדרכה מקצועיים, המשלבים שימוש במותגים איכותיים מהעולם. הלוק הטבעי של העץ יחד עם המגע החלק, הופכים למוצר איכותי המשלים את העיצוב והאווירה מחוץ לבית, אם כחלק מהמרפסת או מסביב לבריכת השחייה בחצר.

מחירון עץ אורן

מחירון עץ אורן אמור להיות עניין פשוט, במיוחד לאור העובדה שעץ אורן נחשב לעץ בו נעשה השימוש הנרחב ביותר ברחבי העולם בכלל ובארץ במיוחד…

פרגולה מעץ אורן

פרגולה מעץ אורן נמנית ללא ספק על פתרונות ההצללה המבוקשים בארץ. זאת מאחר שחזותו השקטה והטבעית של עץ האורן מעניקה לפרגולה חזות נעימה ומעודנת

דק אורן

דק אורן הוא הנפוץ ביותר שכן העבודה עם עץ זה היא קלה יחסית, מחירו זול, מראהו מוכר וחביב ותכונותיו, מבחינת עמידות, טובות למדי

רהיטים מעץ אורן

אוהבים רהיטים מעץ מלא? בין אם מדובר על עץ אורן או עץ מסוג אחר – כנסו לאתר חנות הרהיטים האמנותית -מסה!

מחסן עצים

מעוניינים בעץ אורן לשימוש עצמי? רוצים פלטה עם חיתוך מיוחד? עצי אורן להסקה? לדעת כיצד משמנים עץ אורן? חידוש של עצי אורן בפרקט או בדקים

מחיר עץ אורן למטר רץ

בין אם מדובר על לקוחות פרטיים שרוצים לקנות עצים לבניית פרגולה מסוימת או רצפת דק ובין אם מדובר על בעלי חברה לבניית פרגולות או להתקנת פרקטים…

מדוע יש לבחור בדקים של מי השרון

דיוק בהזמנת עבודות מעץ אורן

אנו במי השרון מקפידים שכל הזמנה היוצאת ממפעלינו תבוצע בדיוק לפי ההזמנה, מדוייקת על המילימטר ותגיע בזמן.

כל סוגי העבודות בעץ אורן

כחברה המובילה את ענף העץ בישראל, מי השרון מייבאת ומייצרת את כל סוגי מוצרי עצי האורן הקיימים בעולם.

פריסת תשלומים נוחה

במי השרון מייבאים עצי אורן איכותיים בלבד. לכן אנו באים לקראת הלקוחות שלא מתפשרים ובוחרים את הטוב ביותר, בפריסת תשלומים נוחה.

עצי אורן איכותיים

ישנם מקורות רבים לרכישת עצי אורן בעולם, אולם ישנם מקורות מועדפים ומובחרים – מי השרון מייבאת חומרי גלם איכותיים ביותר של עצי אורן.

תוצרת ארה״ב

הדק הסינטטי
!הטוב בעולם

:לפרטים ולהזמנות

03-538-6205

ריהוט עץ מלא ייחודי במבצע חיסול