דק סינטטי

מהו דק סינטטי?

תכונות מרכזיות והבדלים, טיפים והמון תמונות

בעבר היו דקים מותקנים בבתי עשירים בלבד, כמו עוד הרבה מוצרי יוקרה שנכנסו אט אט גם אל הבית הישראלי הממוצע ומצאו שם נחלה בטוחה. אך גם היום, בעיקר לאור המצב הכלכלי בארץ ובעולם בכלל, אנשים מודעים יותר לרכישות שהם מבצעים ולהשלכותיהם, וגם בתחומנו נשאלות שתי שאלות עיקריות לגבי דקים מחירים (ושוב מחירים) וכמובן ההבדלים בין דק סינטטי לטבעי?

דק סינטטי

איזה דק סינטטי אנו ממליצים לך לרכוש

מפרט דק סינטטי סדרה VISION היוקרתית:

דק סינטטי MOISTURSHIELD

צבעים: לבחירה חום, אפור בהיר, אפור כהה, מולבן אבן

התקנה חיצונית / ללא ברגים

מוצא דקים סינטטים – ארה"ב.

 תיאור הדק הסינטטי

רוחב 14 ס"מ,עובי 2.5 ס"מ אורך 3.66 מטר אורך.

 תכונות העץ – "דק סינטטי" של חברת "MOISTURSHIELD" העולמית תוצרת ארה"ב

• בעל צפיפות גבוהה וידידותי לסביבה.
• המונע סדקים, עיות,אינו סופג מים ,עמידות מצוינת בשחיקה,.
• לחות ובקרבת מי-ים.
• אינו משאיר כתמים מאוכל ומשקאות.
• דוחה עובש.
• מעוצב לעמוד בכל תנאי מזג אויר.
• אינו מצריך תחזוקה שוטפת (שימון).

 מפרט וקטלוגים להורדה:

סוגי דקים ותכונותיהם

קיימים שלושה סוגי דקים: דק סינטטי, דק פולימרי ודק מעץ, כאשר כל סוג מתחלק לתת-סוגים ומגיע בדגמים שונים הנבדלים אחד מהשני באיכותם, בתכונותיהם ובמחירם. לכן, חשוב לזכור כי בעת בחירת דק סינטטי מחיר הרכישה משקלל גם את איכותו, ושהזול ביותר אינו דווקא הכדאי ביותר.

  • דק עץ – זהו דק טבעי העשוי מסוגים שונים של עץ, כמו אורן או איפאה, כשלכל סוג של עץ גוונים שונים ויכולת עמידות שונה בפני פגעי מזג האוויר. יש לציין כי כל סוג של דק עץ דורש תחזוקה הכוללת ליטוש וצביעה בשכבת מגן, אחרת הדק יאפיר ויתמלא בסדקים ופיצוצים.
  • דק פולימרי – דק דמוי עץ טבעי אשר נחשב כסוג של דק סינטטי, ומורכב מתרכובת של ארבעים אחוזים חומר פולימרי ושישים אחוזים עץ מעובד. זהו דק סינטטי איכותי מאוד המאריך ימים ומגיע במגוון דגמים וצבעים, ובנוסף גם קל לניקוי ותחזוקה.
  • דק סינטטי – דק העשוי לרוב ממאה אחוז פי.וי. סי. מוקצף. כאמור, נדרש עבור דק סינטטי מחיר זול יותר בהשוואה לדקים טבעיים, והוא אף מגיע במגוון גדול של דגמים, צורות, צבעים ואיכויות. אך דק סינטטי איכותי ועמיד לא יהיה בהכרח זול יותר מדק טבעי פשוט.

דק סינטטי מחירים ועלויות

אספקט מחיר דק סינטטי כמעט אינו משחק תפקיד כשמדובר בבחירה בין דק סינטטי איכותי לטבעי. לפחות אצלנו, מבין שאר הדקים הסינטטיים, תמצאו מוצר שנקרא 'גוסן', זהו דק סינטטי שדי משתווה במחירו למרבית הדקים הטבעיים הנפוצים, משום שהוא משתווה להם גם באיכותו הגבוהה. אך בכל מקרה, תמצאו שקיימים הבדלים בין הסוגים השונים. תמיד טוב להתייעץ עם מעצבי פנים מומלצים כדי לדעת איזה דק כדאי לרכוש.

דק סינטטי מחירכאמור, כאשר בוחרים דק סינטטי ישתנה מחירו בהתאם לאיכותו ולטיבו. לוחות דק סינטטיים מיוצרים אמנם ממאה אחוז חומרים סינטטיים או מתוספת של עץ מעובד, אולם תהליך הייצור משתנה בין הדקים השונים, וככל שהדק עשוי מחומרים איכותיים יותר כך ובטכנולוגיה מתקדמת יותר עמידותו תגדל ומראהו ידמה יותר לעץ אמיתי.

ממה עשוי דק סינטטי?

עשוי מתערובות של חומרים שברובם אינם עץ, והרכבו לעתים לא מכיל עץ כלל. מראהו לעומת זאת לא תמיד שונה מאוד ממראהו של דק מעץ טבעי, בעיקר אם מדובר בתחליף סינטטי מאיכות גבוהה. שטח פניו של דק זה מעוצב במראה של לוח עץ, ובמוצרים הטובים באמת ייקשה עליכם להבחין בהבדל במבט ראשון.

את ההבדל העיקרי בין דק סינטטי לעץ תמצאו בעיקר במגע, שכן הסינטטי לא מעניק את התחושה שנותן דק עץ למגע עור חשוף, אלא נותר תמיד חלק ולעתים אף מעט פלסטי למגע (דווקא כשמדובר במוצר פחות איכותי כמובן, שכן המוצרים האיכותיים משתדלים לחקות גם את התחושה ככל שניתן בשימוש בחומרים סינטטיים).

תחזוקת דק סינטטי

הבדל נוסף הטמון באופי חומרי הגלם לייצור הדק קשור לאספקט התחזוקה. דק סינטטי אינו דורש תחזוקה כלל מלבד ניקיונו ושמירה על אי-פגיעה בו, בעוד שדק עץ מצריך תחזוקה תקופתית של ניקוי חומרים שהצטברו עליו וצביעה מחדש לשמירה על גימורו ועמידותו. במרווחי זמן גדולים יותר הוא דורש אף ליטוש לצורך הצביעה מחדש ושימור אורך חייו.

כיצד לבחור דק סינטטי

חשוב לשים לב כי אם אתם בוחרים דק סינטטי הכרחי לבחור במוצר איכותי. מוצר כזה אינו מגיב לתנאי מזג האוויר והוא עמיד בפניהם באופן המיטבי האפשרי, בעוד שמוצרים מאיכות פחותה עלולים למשל להתעוות בשמש חזקה מדי ולקבל שינויים לא רצויים בתנאי מזג אוויר קיצונים. לשם ההשוואה – גם דק עץ מגיב לשינויי מזג האוויר, אך אין בהם כדי לפגוע באיכותו או בעמידותו כיוון שהוא בנוי תוך התחשבות מראש בסוג העץ ובאופי התגובה המוכרת שלו לשינויים אלו.

רכישה נכונה של דק סינטטי

רכישת דק לגינה , למרפסת או לחצר יש לעשות באופן מושכל. עדיף לרכוש דק של חברה מוכרת וותיקה בתחום המספקת אחריות לשנים רבות, ואשר הדקים שלה עומדים בתווי התקן הנדרשים. חשוב לדעת כי דקים סינטטיים מיוצרים בגרמניה, פינלנד, דנמרק, ארה"ב וסין, כשלרוב הדקים הסיניים הינם הזולים ביותר ואילו הדקים מארה"ב הינם היקרים  ביותר. כמו כן, את הדקים מומלץ לרכוש מחברה יבואנית אמינה ומקצועית, עדיף במחסני עצים המתמחים בכל סוגי עבודות העץ והדקים, אשר יוכלו לייעץ לכם מהו הדק המתאים עבורכם. בנוסף לכך, עבור דק סינטטי מחיר הקנייה יהיה  לרוב המשתלם והזול ביותר במחסני עצים, בהיותם סיטונאים העובדים ישירות עם החברה היצרנית. עם זאת, זכרו כי בעת רכישת דק סינטטי מחיר זול יותר יעיד לרוב על מוצר פחות איכותי, ושלטווח הארוך עדיף להשקיע בדק איכותי אשר מחירו מעט יקר יותר אך ישרת אתכם נאמה במשך שנים רבות. לבסוף, חשוב לבחור בדק שגווניו ואופן עיצובו מתאימים לסגנון עיצובם של הבית והחצר, על מנת שישתלב באופן הרמוני עם סביבתו.

אולי יעניין אותך גם >> מחיר דק

יתרונות הדק הסינטטי

 

בשנים האחרונות, עם עליית מחירי המים והתגברות המודעות הציבורית לחיסכון, מתמעטות בחצרות הבתים מדשאות זללניות ובמקומן נדרשים פתרונות אחרים לעיצוב החצר וליצירת מקומות הסבה.

אחד הפתרונות המבוקשים והפופולאריים ביותר כיום לעיצוב החצר הינו ריצופה בעזרת אריחי דק, מאחר והדקים ממשיכים את החלל הפנימי של הבית באופן טבעי ונאה, ומספקים שטח הסבה פרקטי ונוח, יפה ומרווח.

מבין שלל הדגמים, הדק העשוי מעץ טבעי הינו ללא ספק המועדף והאיכותי ביותר, אך עקב מחירו הגבוה יחסית מתפשרים אנשים רבים על דקים סינטטיים. דק אריחים סינטטי מוצע במגוון רחב של צבעים, טקסטורות, מידות וצורות, ועשוי להיות ריבועי, מלבני, ישר או אלכסוני. בעת בחירת דק סינטטי מחיר המוצר משתנה בהתאם לאיכותו ולמחסן העצים המוכר אותו, ולכן מומלץ לרכשו ממחסן עצים מקצועי ואמין אשר יכוון אתכם לרכישת הדק הטוב ביותר במסגרת התקציב שלכם.

חשוב לדעת! דק סינטטי איכותי לא נופל באיכותו מדק טבעי, ולצד זאת מחירו איננו נמוך ממנו משמעותית. קחו לתשומת לבכם שדק סינטטי במחיר נמוך מציע גם איכות ירודה.

סוגים ותכונות של דק סינטטי

כיום קיימים בשוק שלושה סוגי דק סינטטי מובילים:

 

דק סינטטי קומפוזיט– דק זה מורכב מתערובת של אבקת או נסורת עץ וכן מפולימרים. כשמדובר בסוג זה של דק סינטטי מחיר רכישתו ישתנה בהתאם לאיכות שהינה בעלת הבדלים מהותיים בין היצרנים השונים. יש לקחת בחשבון שבחודשים הראשונים לאחר הקמתו הדק נוטה להתבהר ואז מתייצב.

דק סינטטי קומפוזיט מצופה – זהו דק קומפוזיט משודרג בעל מעטפת פלסטיק המגנה עליו מפני דהייה, שריטות וכתמים. הקומפוזיט המצופה נחשב לאחד הסוגים האיכותיים והעמידים ביותר של דקים סינטטיים.

דק סינטטי פ.וי.סי (PVC) – בסוג זה של דק סינטטי מחיר הקנייה הינו מהגבוהים בשוק וגם האיכות בהתאם. מדובר בדק קל לתחזוקה השומר על מראהו וצבעו לאורך זמן, ואף ניחן בעמידות גבוהה בפני שריטות.

עוד נקודה למחשבה לפני שתרכשו דק – אריחי דק הינם מוצר פופולרי מאוד בשל המודולריות שלו. הם אמנם עשויים עץ טבעי מלא ולא חומר סינטטי ולכן נחשבים יקרים, אך הם מאפשרים משחק עיצובי וכן ניצול מקסימלי של החומר בשטח ועל כן הם כדאיים גם מבחינת שיקולי העלות והאיכות.

התקנת דק סינטטי

 

כאמור, ניתן להשיג עבור דק סינטטי מחיר זול המתאים לכל כיס, ומלבד זאת גם התקנתו הינה פשוטה, לא יקרה ואיננה פוגעת או מצריכה שינויים בתשתיות הבית והחצר כדוגמת החשמל, הביוב והמים, וזאת בניגוד לריצוף שיש או קרמיקה. הרכבתו של דק סינטטי מבוצעת לרוב על גבי תשתיות מחומרי גלם שונים כמו מתכת, עץ או פלסטיק, ונעשית באופן נסתר.

מומלץ לבדוק כי התקנת הדק מבוצעת בעזרת חומרים עמידים ואיכותיים, כגון ברגים מנירוסטה הנחשבים לחזקים ועדיפים על פני ברגים מנחושת או פלדה. חשוב לדעת כי במידה שיש צורך לתקן את תשתיות הבית, כמו החלפת צנרת או סתימה בביוב, פירוקו והרכבתו של דק סינטטי הינם מקומיים ופשוטים, ללא נזקים לדק, ולרוב אף ניתן לבצע את הפירוק והרכבה לבד.
יחד עם זאת, מומלץ לבצע את עבודות הרכבת הדק בעזרת חברה או איש מקצוע אמין ומקצועי, על מנת להבטיח התקנה איכותית ומושלמת. מובן שיידרש עבור עבודות ההרכבה של דק סינטטי מחיר שונה בין המתקינים והחברות, ובנוסף כל חברה מתקינה את הדק בעזרת מחברים, תשתיות וברגים שונים. לכן מומלץ לערוך סקר שוק, להשוות מחירים, ולבחור במתקין מקצועי מוכר ומקובל על די החברה היבואנית שמוכרת לכם את הדק.

תוצרת ארה״ב

הדק הסינטטי
!הטוב בעולם

:לפרטים ולהזמנות

03-538-6205

ריהוט עץ מלא ייחודי במבצע חיסול