מדרגות מרחפות מעץ

מדרגות עץ מרחפות

מדרגות עץ מרחפות צוברות פופולאריות בעשור האחרון. מדובר בגרם מדרגות בו כל מדרגה מקובעת למקומה באופן עצמאי ומבלי שתהיה מחוברת למדרגה שלפניה או לזו שאחריה. לגרם מדרגות כזה מראה "קליל" יותר, הוא אינו יוצר מחסום אטום בחלל כפי שקורה עם גרם מדרגות רגיל וכך הוא פותח פתח למגוון אפשרויות עיצוב הקוסמות למעצבי פנים ואדריכלים.

מדרגות עץ מרחפות

מדרגות עץ מרחפות

לוחותיהם של מדרגות מרחפות יכולים להיות עשויים מגוון חומרים כגון זכוכית, נירוסטה, חומרים פלסטיים למיניהם ואפילו סוגי אבן ושיש. מדרגות עץ מרחפות משלבות את העיצוב הייחודי עם התכונות האופייניות לחומר הגלם המוכר, האהוב והוורסטילי.

אין מדובר בהמצאה של העידן המודרני, ישנם מקרים בהם שיטות בנייה, עיצוב ועיטור חללים מצויים בשימוש במשך שנים אך זה מוגבל בהיקפו עד שהוא גובר לפתע דווקא בתקופה מסוימת, כך קרה בכל הקשור לחיפוי קירות פנים וכך גם במקרה של מדרגות עץ מרחפות.

מדרגות עץ מרחפות שימשו במבנים שונים ולמטרות שונות, חשוב לציין כי בעבר כמעט כל גרמי המדרגות המרחפות היו עשויים עץ, זאת מכיוון שקשה היה לקבע מדרגות מחומרים כבדים יותר ללא תמיכה מלמעלה ומלמטה.
שיטות בנייה מתקדמות מאפשרות קיבוע לוחות כבדים באופן איתן ותוך שימוש בנקודות משען נסתרות כמעט לחלוטין. יכולות כאלה הפכו הקמת מדרגות מרחפות, כמו גם חיפוי קירות פנים, לקלים יותר למימוש. כך ניתן לעשות שימוש באלמנטים כגון אלה ליצירת עיצובים חדשניים במגוון סגנונות, תוך שימוש בשלל חומרי גלם, סוגי עץ שונים ביניהם.

התקנת מדרגות עץ מרחפות

התקנת מדרגות עץ מרחפות

מראה צף על גבי בסיס איתן

מי שנתקלים לראשונה בגרם מדרגות עץ מרחפות עשויים לחוש מהססים מלבטוח בחוסנו בלב שלם ולהניח ללא חשש את מלוא כובד משקלים בצעדם מעלה או מטה על גביו. אנו רגילים למראה מדרגות כשאין ביניהן לבין המדרגות שמעליהן ומתחתן שום מרווח, כך נראה שהמדרגות מונחות אחת על גבי השנייה וזוכות באופן זה לתמיכה שעוברת במורד המדרגות עד שמשקלן (כולל זה של העושים בהן שימוש) נשען בסופו של דבר על קרקע מוצקה.

מדרגות_מרחפות_מעץ

מדרגות_מרחפות_מעץ

במקרה של מדרגות מרחפות ברור לעין שכל לוח מוצב בפני עצמו ואינו זוכה לתמיכה מן המדרגה שמתחתיו.
אין ספק שעיצוב כזה של מדרגות מחייב תכנון קפדני שיבטיח הקניית חוזק מספק לכל לוח מדרך בנפרד. לעיתים האופן בו מובטח חוסן זה גלוי, למשל פרופילי ברזל עבים המוצבים באלכסון ואליהם מקובע כל לוח ולוח. פעמים אחרות קשה יותר לזהות כיצד מתאפשר אותו "ריחוף" המקנה למדרגות את שמן.

מדרגות_עץ_מרחפות

מדרגות_עץ_מרחפות

יש לזכור כי כיום ישנן טכניקות חיבור המאפשרות קיבוע יציב וחזק מבלי לחשוף את האלמנטים הקונסטרוקטיביים המאפשרים זאת. שיטות שכאלה משמשות עבור חיפוי קירות פנים, שם חשוב שלא ניתן יהיה לזהות את הנקודות בהן מקובעים לוחות עץ החיפוי אל הקיר שמאחוריהן. גם במקרה של מדרגות עץ מרחפות נעשה פעמים רבות שימוש בשיטות קיבוע נסתר, לעיתים בכוונה מפורשת ליצור השתאות למראה פלא של מדרגות איתנות הצפות בחלל ונושאות ללא קושי את המשקל של הצועדים על גבן מעלה ומטה.

 

שילוב בעיצוב הכללי של החלל

בלתי אפשרי לתאר קווים לדמותו של חלל המתאים במיוחד להצבת מדרגות עץ מרחפת, עם זאת אין ספק שאלה לא יתאימו בכל מקום.
לעיתים, כאשר נעשה שימוש נרחב בעץ בעיצוב, כך למשל במקרים של חיפוי קירות פנים בעץ, מתבקש שגם המדרגות יהיו עשויות עץ, בחירה במדרגות מרחפות תאפשר שמירה על חלל פתוח, זורם יותר ומתוחם פחות.

בחללים בעלי קווי עיצוב מודרניים, המאופיינים בגישה מינימאליסטית, גרם מדרגות מרחפות יכול להתאים מאוד. אמנם עץ אינו תמיד חומר הגלם הטבעי ביותר ככל שמדובר בעיצוב מודרני אולם לעיתים דווקא הבחירה בעץ מאפשרת תוספת מרעננת של נגיעה קלאסית חמה המעדנת את הקווים המודרניים הקרים והמנוכרים משהו.
כך קורה שניתן להחמיא לחלל פתוח שבעיצובו נעשה שימוש בחומרים כגון זכוכית ונירוסטה דווקא באמצעות חיפוי קירות פנים בעץ ובאופן דומה גם בבחירה בגרם מדרגות עץ מרחפות.

מדרגות_מרחפות_מחיר

מדרגות_מרחפות_מחיר

 

מגוון סגנונות וסוגי עץ

מגוון סוגי עץ משמשים בבניית מדרגות עץ מרחפות כמו גם עבור חיפוי קירות פנים.
במקביל לבחירת חומר הגלם הרצוי יכולים מעצבי פנים ואדריכלים לבחור בין מגוון סגנונות בנייה, החל מקלאסיים, שם לוחות עץ עבים חבוקים בין קורות עץ רחבות צבועות בגוון כהה עמוק, וכלה בקווים נקיים של לוחות עץ דקים יחסית המזדקרים כאילו ללא תמיכה כלל ישירות מן הקיר שלאורכו מטפסות המדרגות.

טווח האפשרויות הרחב הוא אחד ההסברים לעליה בהיקף השימוש בעץ הן עבור חיפוי קירות פנים והן בגרמי מדרגות בכלל ומדרגות מרחפות בפרט.

תוצרת ארה״ב

הדק הסינטטי
!הטוב בעולם

:לפרטים ולהזמנות

03-538-6205

ריהוט עץ מלא ייחודי במבצע חיסול