פרגולה מחיר

פרגולה מחיר ועלויות

מדריך המחירים המלא לפרגולות

פרגולה הינה תוספת מבורכת לכל מרפסת או חצר, המספקת אזור הסבה מוצל, נעים ומעוצב לדיירי הבית ואורחיו. את הפרגולות ניתן לבנות לבד או בעזרת איש מקצוע, במגוון גדלים, חיפויים וסוגי עצים. פרמטרים אלו משפיעים על מחיר הפרגולה שמתחיל באלפי שקלים בודדים, ועשוי להאמיר לעשרות אלפי שקלים. לכן, לפני תחילת העבודות יש לברר אודות מחיר פרגולה מעץ והתקנתה, ומהם האלמנטים שקובעים את העלות.

פרגולה מחיר

פרגולה מחיר

בבואנו לרכוש מוצר מסוים רבים מתקשים להבין כי מרכיבים שונים הם אלו שיוצרים את המחיר הסופי שלו, ומכאן גם את ההבדלים, הגדולים לעתים, במחירים בין מוצרים שונים. לכן חשוב להבין גם שכשאנו מעוניינים להזמין שירות שכולל בנייה והתקנה של אלמנט מיוחד כמו פרגולה, הרי שעלינו להכיר את המרכיבים השונים שיוצרים בסופו של דבר מחיר שאותו מבקש בעל העסק שמולו אנו עובדים. די חשוב לזהות מרכיבים אמינים שיוצרים את המחיר הסופי, מאחר וללא הכרה של מרכיבים אלו יכול להיות המחיר מנופח ללא כל סיבה.

כיום, ניתן למצוא פרסומים שונים של בעלי מקצוע ועסקים אחרים שמתמחים בתחום של בניית פרגולות או של שיווק העצים שמהן הן נבנו, וגם חוות דעת של לקוחות שהתנסו בכך כבר. כך או כך, חשוב לדעת שבין אם עובדים מול מחסן עצים מסוים ובין אם עובדים מול קבלן שמבצע את כל העבודות ומציע מוצר סופי, יש לבדוק את העלויות השונות וללמוד האם אפשר למצוא מחיר זול שמגובה ברמה גבוהה של עצים ובאיכות מרשימה של עבודות התקנה בכל מבנה שהוא ובכל תנאי שטח.

קביעת מחיר הפרגולה

מחיר פרגולה מעץ נקבע לפי מספר פרמטרים עיקריים, הכוללים את סוג העץ, גודל הפרגולה וגודל הקורות שלה. כמו כן, מחיר פרגולה מעץ נקבע על פי אופן החיבור, בין אם מדובר בפרגולה תלויה או על עמודים. בנוסף לכך, גם סוג הקירוי, צורת העיצוב ותוספות שונות כמו תאורה משפיעים על המחיר. יש לציין כי עבור בניית והתקנת פרגולה מומלץ לקבל הצעות מחיר ממספר אנשי מקצוע אמינים ומונסים, ואף ניתן לנהל מו"מ על עלות העבודה הסופית.

סוג העץ ואיכותו משפיעים על עלות הפרגולה

פרגולות הן רהיט חוץ שמקשר אותנו מיד למחשבה על החומר שממנו הן מיוצרות, במקרה שלנו – הלוא הוא העץ.
חשוב לדעת שאנשי מקצוע שונים עובדים עם סוגים שונים של עץ על מנת להציג עבודה שמתאימה לבקשתו של הלקוח ולתקציב שהוא מייעד לטובת רכישת פרגולה וכן לסוג ההתקנה שמוכתבת לא פעם משיקולי מקום ומרחב. לכן מחיר פרגולות הוא כזה שבראש ובראשונה נשען על תכנון הפרגולה בהתאמה אישית כך שתהיה עמידה ובטוחה במקום שנבחר לשם התקנתה.

בכל מחסן עצים איכותי שמנוהל בצורה רצינית אפשר למצוא מבחר גדול של עצים לבניית פרגולה. כל מי שמתעניין בפרגולה חדשה כדאי שיידע שעץ אורן נחשב למוצר זול ומוכר מאוד. המראה הטבעי של העץ נחשב למרשים, אך לא מדובר בפרגולות שיחזיקו זמן רב. לעומת זאת, עץ רב שכבתי או עץ גושן, הם כאלו שאולי יעלו יותר כסף למטר, אך כל מי שמעוניין בפרגולה חזקה שתשרת אותו שנים רבות יכול ליהנות מהחוזק שלהם וגם מהמראה המיוחד יותר של עצים אלו.

חשוב לדעת כי בניית פרגולות מעץ מתבצעת מסוגים רבים ושונים של עצים, כדוגמת אלון, אשוח, סידר, עץ לבן, טיק, איפאה ועץ רב שכבתי. סוגים אלו המוצעים על ידי מחסני עצים גדולים ומקצועיים נבדלים זה מזה בחוזקם, עמידותם, צבעיהם ומרקמם. כפועל יוצא מכך, מחיר פרגולה מעץ מושפע ומשתנה בהתאם לסוג העץ ממנו היא עשויה, כשישנם עצים כמו אורן הנחשבים לזולים יותר מעצים אחרים כמו אלון הנחשב לאיכותי וגם יקר.

מה אנו בדיוק דורשים מבעל המקצוע

בנוסף לעלויות של עצים שונים אנו צריכים לזכור כי יש לבנות את הפרגולה ולהתקין אותה בצורה מדויקת ובטוחה במקום שבו אנו מעוניינים. לכן חשוב מאוד להתייחס גם לעבודתו של בעל המקצוע אם רוצים לדעת במדויק מהו מחיר פרגולות בגדלים שונים. כך, לאחר שנבחר העץ המתאים ביותר שעונה על דרישותיו של מי שמעוניין להתקין פרגולה בביתו, בדירתו או בכל מקום אחר, הרי שאפשר להתייחס לאלמנטים שמרכיבים את היקף עבודתו של המתקין.

בצורה כזו אפשר לבחון את המידות הסופיות של הפרגולה, את המורכבות של פינות או זוויות שונות, ואת הדרישות המיוחדות שיכולות להגיע מצדו של כל לקוח. אחרי הכול זה די ברור שמי שיבקש מאיש המקצוע לבצע עבורו מבנה מיוחד יותר של פרגולה או תוספות שיביאו לשילוב של חומרים אחרים שבהם יש לעשות שימוש בצורה מדויקת ומיוחדת יותר, ייראה כיצד מחירה של פרגולה מסוימת יאמיר ככל שדרישותיו יגדלו, והתוצאה תהיה סכום סופי גדול יותר מאשר בדרך כלל.

מכיסויים ועד לתנאי הקרקע

פרגולה היא מקום שנוח מאוד לשהות בו אם היא מיוצרת ומותקנת בצורה שבה חשבו על הכול. מאחר ויש לא מעט אלמנטים שיוצרים בסופו של דבר את הנוחות ואת הביטחון של אלו שיושבים בצילה של פרגולה מסוימת, הרי שחשוב לדעת כי לא רק סוג הפרגולה יקבע את איכותה ואת מחירה אלא גם אלמנטים חשובים כמו כיסוי העמודים למשל. כך, מחיר פרגולות שעמודיהן כוסו בבמבוק דק או עבה, ב'לאטות', ברעפים או ברשת עץ יציגו הבדלים שונים במחיר הסופי שלהן.

עוד נתון חשוב שקובע גם הוא את המחיר של הפרגולה מגיע דווקא מסוג הקרקע. מאחר וכל אחד מאתנו דורש את התקנת הפרגולה במקום שמתאים לו הרי שאיש המקצוע יכול להתקשות יותר אם מדובר במקומות בעייתיים יחסית. כך, בניית פרגולה תעלה בצורה שונה אם מדובר על הצמדה לבית או אם מדובר על שטח פתוח. בנוסף, גם התקנה של פרגולה על קרקע שאינה מרוצפת תייקר את המחיר למטר מרובע, ולכן יש לקחת בחשבון את ההיבט הנ"ל.

השפעת גודל הפרגולה על מחירה

אחד המרכיבים המשמעותיים שקובעים מהו מחיר פרגולה מעץ הינו גודלה. זאת מאחר שגודל הפרגולה קובע את כמות חומרי הגלם הנדרשים ואת מידת ההשקעה בהתקנתה. חשוב לציין כי כשמדובר בפרגולות גדולות, מלבד הצורך ביותר חומרי גלם נדרשות גם עבודות נוספות להתקנתן, ולכן הן עולות הרבה יותר מפרגולות קטנות. לכן, מרבית בעלי המקצוע נוהגים לגבות עבור פרגולות גדולות מחיר על פי מטר מרובע, ועבור פרגולות קטנות נהוג לתת הצעת מחיר כללית. יחד עם זאת, במקרה של פרגולות גדולות יורדת העלות למטר רבוע ככל ששטחן גדל.

השפעת גודל וכמות הקורות על מחיר הפרגולה

בנוסף לגודלה של הפרגולה, מחיר פרגולה מעץ מושפע גם מגודלן ומכמותן של הקורות. חשוב לדעת כי קורות לפרגולה מוצעות בגודל סטנדרטי, או כקורות עבות המוכנות גם קורות גושניות. את קורות העץ לפרגולה רוכשים במחסני עצים על פי מחיר של קוב עץ, ולכן ככול שמשתמשים ביותר קורות משנה ובקורות עבות כך עולה המחיר בהתאם.

עלויות אופן החיבור והתקנת הפרגולה

חיבור והתקנה של פרגולה ניתן ליישם במספר שיטות, בין אם בתור פרגולת עמודים או פרגולה תלויה המחוברת לקיר. בתוך כך, שיטת החיבור משפיעה על מחיר פרגולה מעץ בשל סוג חומרי הגלם הנחוצים ומורכבות העבודה. לדוגמא, חיבור פרגולה לקיר ניתן לבצע באמצעות תושבות ברזל שהינו חומר גלם יקר, המעלה את מחיר העבודה. כמו כן ניתן להתקין פרגולה לקיר עם מספר טכניקות של חיבור סמוי, אשר הופכות את עבודת ההתקנה ליותר מורכבת וכך גם ליותר יקרה.

סוג הקירוי לפרגולה ועלויותיו

גורם משמעותי אחרון המשפיע על עלויות בנייתה והתקנתה של פרגולה, הינו סוג הקירוי הנבחר עבורה. בשוק המקומי קיימים מגוון פתרונות קירוי זמניים או לצמיתות, העשויים מחומרי גלם שונים. בדרך כלל, פתרונות קירוי זמניים כמו כיסוי במבוק או רשת הצללה הם הזולים יותר, בשל פשטות התקנתם והמחיר הזול של חומרי הגלם. לעומת זאת, בחירה בקירוי קבוע מייקרת את העבודה אך גם מעלה את איכותה. יש לציין כי גם בקירוי קבוע יימצאו הבדלים בעלויות בהתאם לפתרון ההצללה והקירוי שנבחרו, בין אם מדובר ברעפים, קירוי מעץ או לוחות פוליגל.

 

קבלת ייעוץ מקצועי

כאמור, מחיר פרגולה מעץ מורכב ממספר פרמטרים ושיקולים הנוגעים לתכנון ולחומרי הגלם. היבטים אלו ישפיעו באופן ניכר על עלויות בנייתה של הפרגולה והתקנתה, ולכן על מנת לבנות מוצר איכותי העומד בדרישות התקציב שלכם מומלץ לקבל ייעוץ מקצועי בנושא. הייעוץ מוצע לכם במחסני עצים גדולים ואיכותיים שמחזיקים בכל חומרי הגלם והציודים הנדרשים לבניית פרגולות. לצוות המחסן יש ידע וניסיון רב בתחום, ולכן יוכל לספק לכם הערכה מדויקת לגבי עלות הקמת הפרגולה, ואף ולהתאימה לתקציבכם ולצרכיכם.

תוצרת ארה״ב

הדק הסינטטי
!הטוב בעולם

:לפרטים ולהזמנות

03-538-6205

  •   מחיר שובר שוק

ריהוט עץ מלא ייחודי במבצע חיסול