במבוק לפרגולה

במבוק לפרגולה

רוב מי ששואל במחסן עצים על במבוק לפרגולה מתכוון למשטחים העשויים קני במבוק שזורים יחדיו בשורה באמצעות חוטי ברזל. משטחי במבוק כאלה משמשים פעמים רבות להצללה של פרגולות.

אולם למעשה ישנם אינספור סוגי במבוק, מהם כאלה ארוכים, עבים וחזקים מספיק לשמש כקורות בקונסטרוקציית הפרגולה. לכן במבוק לפרגולה לא חייב להיות בהכרח להצללה.

במבוק לפרגולה

במבוק לפרגולה

מהו במבוק לפרגולה?

במבוק הוא שם לתת משפחה של צמחים השייכים למשפחת הדשא. ישנם סוגים רבים של במבוק, כאלה המתנשאים לגבהים של 40 מטרים וקוטר קניהם עשוי להגיע ל30 סנטימטרים ולעומתם כאלה הגדלים לגובה עשרות סנטימטרים בודדים וקוטר קניהם עשוי להיות אפילו פחות מסנטימטר.

בני האדם, במיוחד באזורים הטרופיים שם הבמבוק נפוץ במיוחד, עשו שימוש בבמבוק מאז ומעולם. קני הבמבוק קלים מאוד וחזקים, הבמבוק צף היטב במים והוא (ליתר דיוק זנים מסוימים) עמיד ומחזיק מעמד זמן רב אפילו ללא טיפולים או תהליכי גימור.

משטחים מקני במבוק המחוברים בחוטי ברזל הם שימושיים מאוד לא רק להצללת פרגולות. משטחים כאלה משמשים לגדרות, כאמצעי חציצה ועוד.

הצללה באמצעות במבוק לפרגולה

כאמור, עלפי רוב כשאומרים במבוק לפרגולה מתכוונים למשטחי הבמבוק המתאימים כל כך לשמש לצרכי הצללת פרגולות. רוב הפרגולות תפקידן לספק מקום נעים להירגע בו בגינה או במרפסת. לעיתים קרובות הפרגולה מוקמת כשדק עץ או דק פי וי סי מתחתיה.

עלפי רוב תידרש הפרגולה לספק גם הגנה מגשם וגם הצללה מן השמש. שילוב של קירוי גג הפרגולה במשטחי פוליגל גליים ושקופים כשמתחתם משטחי במבוק הם שילוב אידיאלי המספק את השילוב הרצוי של הגנה מגשם והצללה. אפשרות אחרת לספק הצללה לפרגולה היא באמצעות סרגלי הצללה.

לא מומלץ להשתמש במשטחי במבוק אשר יותקנו ללא קירוי נגד גשם מעליהם. רוב משטחי הבמבוק יחזיקו רק כארבע שנים ללא הגנה מן הגשם. סרגלי הצללה יחזיקו כ 10 שנים ללא הגנה מגשם.

היתרון הגדול של במבוק להצללת פרגולות (על פני סרגלי הצללה) הוא שהבמבוק מאפשר לאחוז מסוים מן האור לחדור באופן נעים ואחיד. סרגלי ההצללה מאפשרים לאור לחדור אך בצורה מחולקת בבירור בין אור לצל.
איפה קונים במבוק לפרגולה

במחסני עצים מקצועיים תוכלו למצוא גם במבוק לפרגולה.

מחסני עצים איכותיים מעוניינים לספק את כל צרכי לקוחותיהם כך שלא יצטרכו לכתת רגליים בין חנויות שונות כדי למצוא את כל הדרוש להם לביצוע פרויקט בנייה בעץ (למשל הקמת פרגולה).

יתכנו סוגים רבים של שטיחי במבוק אשר נבדלים זה מזה בעובי הקנים, עמידותם וצבעם. ישנם כאלה בהם קני הבמבוק שלמים ומשטחים אחרים בהם קני הבמבוק חתוכים לאורכם לחצי.

מחירי הסוגים של משטחי במבוק לפרגולה עשויים להיות שונים בתכלית. ישנם כאלה העולים 150 שח ל10 מטרים רבועים ויש שמחירם יקר פי 3 ויותר.

עד שקורונה תחזור להיות שם של בירה

אנחנו עובדים כרגיל

יש מלאים וסחורה בשפע

המחירים לא עלו

ניתן להזמין בטלפון ולקבל במשלוח

  •   מחיר שובר שוק

ריהוט עץ מלא ייחודי במבצע חיסול