פרגולה תלויה

פרגולה תלויה

פרגולה תלויה מעץ

 

בשנים האחרונות הפכו פרגולות מעץ למוצר שכיח ומבוקש, אשר מהווה פתרון הצללה אידיאלי באקלים הישראלי עבור בעלי עסקים בתים. בתוך כך, הלהיט העכשווי בתחום הפרגולות הוא ללא ספק פרגולות תלויות מעץ, שנראות כמרחפות באוויר ומעניקות לסביבה מראה מודרני ויוקרתי. את הפרגולות מומלץ לרכוש ממחסני עצים גדולים ואיכותיים, המחזיקים במלאי גדול של עצים טבעיים ומשובחים.

פרגולה תלויה

פרגולה תלויה

מה הן פרגולות תלויות

פרגולה תלויה היא סוג של פרגולה שנועדה למטרות הצללה. שלא כמו פרגולה רגילה, היא אינה דורשת בניית עמודים ומורכבת רק מחלק חיפוי עליון שנשען על קיר הבית, וכך מעניקה לסוכך מראה מרחף. סוג זה של פרגולות מקנה חיסכון במקום, ומשרה מרחב פתוח ואלגנטי. חשוב לדעת כי פרגולות מרחפות מוצעות בשוק במגוון חומרים, גדלים וצורות, כאשר עץ נחשב לחומר הגלם המועדף עבורן על ידי מעצבים, אדריכלים ובעלי בתים כאחד. מידת הצפיפות והאטימות של קורות העץ בחיפוי הפרגולה, הן שיקבעו את מידת ההצללה שהיא מספקת.

העניין הרב שיוצרות פרגולות חזקות ויפות בעיצוב הגינה הוא שמושך רבים להתקין אותן בבית. אך חשוב לדעת כי מעבר לפרגולות הרגילות שאותנו אנו רואים מותקנות ישירות על קרקע מסוימת, אפשר גם להכיר היום את המגוון של יחידות תלויות שאינן בנויות על הרצפה ונקראות גם פרגולות מרחפות.

עבור מי שרוצה לראות עד כמה פרגולות עץ יכולות להיות מרשימות הרבה יותר, הרי שאלה התלויות מציגות מראה חינני, מיוחד וטבעי הרבה יותר. במהלך עבודות ההתקנה של פרגולה כזו יכול בעל הבית לראות כיצד במקום עמודים מקובעות הפרגולות המיוחדות האלה אל הקירות השונים עם כבלים חזקים במיוחד.

האם נדרשת עבודה מיוחדת לבניית פרגולה תלויה

בכל הזמנה של פרגולה חשוב גם להבין כי מדובר בייצור והתקנה מותאמים גם יחד. לכן לעתים אנו רואים כיצד בעל המקצוע שמציע את שירותיו בתחום זה נידרש לשלב בין התאמת העיצוב למראה הבית והגינה, בחירת החומר הנכון לתנאי מזג האוויר השוררים וכמובן בחירת אופן ההתקנה המותאם לתנאי השטח. כך אפשר להבין כיצד פרגולות תלויות הן אתגר ברמה גבוהה גם עבור אנשי מקצוע מנוסים שכבר התקינו פרגולות בעבר.

כל עוד אנו מדברים על פרגולות עץ רגילות שמותקנות על הקרקע, הרי שצורת העבודה מוכרת ובסיסית יותר. אך אם אנו מדברים על התלויות הרי שהן מורכבות יותר בכל הקשור לבנייה שלהן והן גם דורשת היתר של איש מקצוע כמו מהנדס מומחה, בכדי שמידת החוזק והבטיחות יאושרו. לכן יש להבין את השילוב החשוב בין תכנון מיוחד ואישורים מתאימים ללא פשרות בנושא.

מה לגבי העלויות של פרגולות מסוג זה

כאשר לקוח הרוצה להתקין בביתו פרגולה תלויה מתעניין בכל ההיבטים שקשורים אליה, הרי שהוא מתעניין גם לגבי המחיר הסופי של פרגולה מעין זו. באופן די ברור ההבדלים בתכנון ובמורכבות של פרגולות תלויות הם כאלו שמציגים לא רק שוני במראה או בהתקנה אלא כמובן גם במחיר שאותו נדרש לשלם הלקוח. לעתים הפרגולה התלויה יקרה יותר, אך היא בעלת יתרונות בולטים כמו חסכון בשטח וניצול המקום המתפנה מעצם היעדר העמודים למשל.

במקרים רבים בעלי בתים אשר עושים שימוש רב בגינה או במרפסת, בייחוד לצורכי אירוח ואירועים תכופים מוכנים לשלם את המחיר עבור המבנה שיספק להם יתרון בניצול השטח הקיים, דבר שהוא לא מובן מאליו, אבל בהחלט מהווה יתרון בולט.

למה כדאי פרגולה תלויה

פרגולה תלויה מספקת לבעליה קשת רחבה של יתרונות. ראשית, היא מהווה פתרון הצללה אסטטי ויוקרתי שמשאיר נוף פתוח ליושבים תחתיו, וגם איננה פוגמת בשלמות הריצוף כפי נדרש בעת בניית פרגולה רגילה על עמודים. כמו כן, פרגולות אלו מתאימות לכול גודל של חצר או מרפסות, והן אידיאליות לחלים קטנים וצרים שאין בהם מקום לבנות פרגולה רגילה מעץ. מעבר לכך, פרגולות תלויות ניתנות להזמנה בהתאמה אישית ולעיצוב בשלל צורות, גדלים וצבעים.

סוגי עץ מתאימים לפרגולה תלויה

פרגולה תלויה ניתן לבנות ממגוון סוגי עץ טבעי. חשוב לדעת כי עצים איכותיים לפרגולות מוצעים במגוון סוגים על ידי מחסני עצים מקצועיים. עובדי המחסנים יוכלו לייעץ לכם לגבי בחירה נכונה של עצים לפרגולה בהתאם לרצונותיכם, טעמכם ותקציבכם. באופן כללי, בחירת סוג העץ כמו עץ אלון, אורן ,דגלאס או טיק, תלויה בגווניו, חוזקו, גמישותו, עמידותו ואורך הקורות.

היכן ניתן להתקין פרגולה תלויה

מכיוון שבפרגולה תלויה מרבית הכובד מוטלת על אזור אחד של הסוכך, חשוב לברר בטרם ההתקנה שאכן קיימים התנאים להתקנתה. בדיקות אלו יבוצעו על ידי קונסטרוקטור מוסמך. תנאים מתאימים לבניית פרגולה תלויה עשויים להיות קיר גבוה עשוי מבטון או בלוקים, החל מגג קומה ראשונה או קומה שנייה בבניין. במידה שלא קיים קיר מתאים ניתן ליצור תומכות לפרגולה תלויה באמצעות עמודים חזקים ומאסיביים מעץ.

בניית פרגולה תלויה

בנייה של פרגולה בכלל, ובמיוחד כשמדובר בפרגולה תלויה, דורשת תכנון וסיוע של בעל מקצוע מנוסה ואמין. זאת מאחר שמדובר במוצר כבד התלוי באוויר, ויש לוודא כי הוא מותקן באופן בטוח, חזק, יציב ועמיד. בניית מסגרת עבור פרגולה תלויה הינה אחד השלבים הראשוניים בהליך, והיא יכולה להיות עשויה מעץ או מברזל מגולוון. לאחר מכן מחברים את הסוכך לפרגולה וצובעים את הפרגולה בצבעי עץ איכותיים ועמידים. הצבת הפרגולה במקומה דורשת בדרך כלל מנוף, אלא אם היא נבנית ישירות על גבי הקיר במהלך בניית בית חדש או שיפוצו. את הפרגולה מחברים לקיר הבית באמצעות כבלי ברזל חזקים ועמידים, המוצבים באופן אסטטי שמשתלב עם כלל עיצוב הפרגולה.

נקודות התייחסות חשובות לפני רכישת פרגולה תלויה

מכיוון שפרגולה תלויה הינה מבנה הנדסי הנושא משקל רב, ורגיש לרוחות יותר מפרגולות רגילות, נדרשות תוכניות מדוקדקות וקבלת אישורים עבורן ממהנדס מומחה. כמו כן, חשוב לדעת כי פרגולה תלויה הרבה יותר יקרה מפרגולה רגילה, בשל היותה דורשת תכנון מקדים, שכירת מנוף והתקנה מקצועית לקיר. בנוסף, פרגולות תלויות מוגבלות בגודלן ומתאימות להצללת אזורים ספציפיים, לכן במידה שמעוניינים בחיפוי שטח גדול בגינה או לבית עסק כמו מסעדה, עדיף להתקין פרגולות רגילות מעץ שאינן מוגבלות בשטח.

חיבור פרגולה לקיר המבנה

בעת בנייה של פרגולה תלויה יש לשים דגש מיוחד על אופן חיבורה אל הקיר באופן שיהיה בטוח ועמיד, ובעזרת ברגים וכבלים גדולים וחזקים. יש לציין כי אופני תלייתה ותפיסתה של הפרגולה לקיר תלויים רבות במשקלה. כלומר, ככול שגג הפרגולה יותר כבד כך יש צורך בכבלי פלדה חזקים יותר, ואילו גג קל שעלול להתרומם ברוחות יש לחבר באמצעות מוטות ברזל חזקים שיעגנו אותו למקומו.

 

עד שקורונה תחזור להיות שם של בירה

אנחנו עובדים כרגיל

יש מלאים וסחורה בשפע

המחירים לא עלו

ניתן להזמין בטלפון ולקבל במשלוח

  •   מחיר שובר שוק

ריהוט עץ מלא ייחודי במבצע חיסול