פרגולות עץ

img

הפרגולות האיכותיות ביותר מאז 1973

קבוצת מי השרון מספקת את המגוון הגדול ביותר של חומרי גלם לפרגולות, המבטיחות מראה טבעי ויוקרתי.

ניתן להשיג מהחברה עץ לפרגולות בכל צורת חיתוך לפי הזמנה מעצים שונים כמו: אלון אירופאי, מהגוני, אקליפטוס, אורן, ואקומה, בנוסף, החברה מציעה מגוון רחב של פתרונות הצללה הכוללים: סרגלי הצללה, רשתות הצללה, במבוקים לסוגו, לוחות בלתי גזומים. ניתן לקבל גם שירותי התקנה מקצועיים.

לחץ למעבר לגלריית תמונות ופרויקטים מלאים של פרגולות

בעמוד זה תוכלו למצוא מידע על כל סוגי הפרגולות השכיחות והמיוחדות, מחירים ועלויות של פרגולות, לרבות טיפים והמלצות מקצועיות, מבחר עצום של תמונות של פרגולות וכן של פרויקטים של פרגולות שביצענו.

כמוכן המידע מקיף ומלא ומתעדכן באתר – כך שאתם יכולים לחזור לעמוד זה ולמצוא בו עדכונים, פרגולות חדשות, פרויקטים נוספים ועוד המון מידע שימושי בטרם בחירתכם פרגולה, כך שתוכלו לבצע את ההתאמה המיטבית של סוג הפרגולה לשימושה.

פרגולות עץ

פרגולה מעץ היא פתרון רב עונתי

פרגולה עשויה להיות תוספת שימושית ונאה לגינה או מרפסת, פרגולה מעץ יכולה לשמש סוכך לדק עץ או דק סינטטי כך שאלה הופכים מעיין שלב ביניים בין פנים הבית לחצר.
בימי שמש חמים פרגולה מספקת צל ומקום נעים לשבת בו מחוץ למבנה הבית עצמו. בחורף הפרגולה עשויה להגן על רהיטי גינה מפני גשם, אנו יכולים להמשיך לשהות תחתיה וליהנות ממנה גם בעונה הקרה כל עוד מקפידים ללבוש בגדים חמים מספיק.

פרגולות

פרגולות

אמנם ניתן להקים פרגולות מחומרים שונים, כגון מברזל או חומרים פלסטיים, אולם כיום פרגולות מעץ הן עדיין הבחירה המועדפת על יותר מ 90% ממי שמבקשים להקים פרגולה, זאת הודות ליתרונות הרבים של פרגולות אלה. לא מן הנמנע כי בעתיד ייבנו פרגולות גם מחומרים סינטטיים (בדומה לדק סינטטי שהחל בשנים האחרונות להיות לעיתים חלופה אטרקטיבית לדק עץ).

 

יתרונות פרגולות מעץ

כאמור לפרגולות מעץ יתרונות רבים האחראים לכך שרובן המוחלט של הפרגולות נבנות מחומר גלם זה.
פרגולות עץ הן קלות יחסית להקמה, די בכך שיוצבו עמודים תומכים, קורות רוחב ולייסטים לגג על מנת שניתן יהיה לחפות את הפרגולה בלוחות פלסטיים גליים. בדרך כלל מתחת ללוחות הגג פורשים משטחים מקני במבוק המספקים הצללה ומראה אטרקטיבי.
עץ הוא חומר שנעים לעבוד איתו, קל לבצע חיתוכים בשטח, להתאים את הקורות והלוחות למידות הרצויות, לחבר ביניהם בעזרת מחברים מתכתיים מן המוכן, לקבע בקלות עמודים עשויים עץ גושני אל משטחי בטון או משטחים מרוצפים.
במידת הצורך די בתוספת יציקות בטון פשוטות המקבעות במקומם תפסי ברזל אליהם מחברים את עמודי הפרגולה.

עץ הוא חומר גלם קל יחסית, לפחות כל עוד אין מדובר בעץ מן הסוגים בעלי משקל סגולי גבוה במיוחד, כגון איפאה למשל. כל עוד משתמשים בעץ בעל משקל סגולי ממוצע ומטה (כגון עץ אורן ממנו נבנות רוב הפרגולות בישראל) אין צורך בקונסטרוקציה מורכבת כדי שתישא את משקלה העצמית ואת משקל הקירוי.

דק סינטטי מספק עמידות משופרת מפני שחיקה כתוצאה מהליכה והצבת רהיטים ולכן יש המעדיפים אותו עלפני דק עץ. אולם בניגוד לדקים פרגולות מעץ אינן נדרשות להצטיין בעמידות מפני שחיקה כזו, לפיכך נראה שעץ ימשיך להיות חומר הגלם הנפוץ ביותר להקמת פרגולות.

אפשר לבנות פרגולה מעץ לבד

למסירת הקמת פרגולות מעץ לידי בעלי מקצוע יש יתרונות רבים אך חובבי "עשה זאת בעצמך" יכולים בהחלט להקים פרגולות פשוטות בעצמם. זאת בניגוד למלאכת הקמת דקים (דק מעץ או דק סינטטי) שהיא בדרך כלל מורכבת יותר.

מבחינת כלי עבודה לא נחוץ יותר מאשר כאלה המצויים בידי כל נגר חובב, כגון מסור חשמלי (אם לא בעל להב סובב אז לפחות מסור אנכי – "ג'קסון" בפי העם) , מברגה, מטר, מברשות צבע וכו'.
חשוב מאוד לתכנן פרגולות מעץ כך שתהיינה חזקות מספיק, כך למשל יש לדעת מה המרחק המקסימאלי בין העמודים התומכים את קורות הרוחב (בדרך כלל לא יותר מ 4מ'). משקל לוחות הקירוי שנהוג להשתמש בהם הוא אפסי אולם חשוב לספק להם תמיכה ראויה כדי להשיג עמידות מספקת מפני רוחות במזג אוויר סוער.

מי שלו ידע בסיסי בעבודה בעץ יוכל להפיק הנאה וסיפוק רב מהקמת פרגולה בכוחות עצמו. עם זאת יש לזכור כי בעלי מקצוע בתחום יוכלו וודאי להקים עבורכם פרגולה נאה במחיר משתלם כשלוקחים בחשבון את הזמן שנידרש להשקיע בהקמת פרגולה בכוחות עצמינו.

סוגים שונים של פרגולות מעץ

ישנם מי שסבורים כי פרגולות מעץ חייבות בהכרח להיות דומות זו לזו, לסברה זו אין אחיזה במציאות.
אם לדקים ניתן לשוות מראה שונה פשוט על ידי שימוש בסוגי עץ שונים או בכלל לבחור דק סינטטי, ככל שמדובר בפרגולות האפשרויות ליצור עיצובים ייחודיים חורגות הרבה מעבר לבחירת סוג העץ.
מקובל מאוד שפרגולה תיבנה מעל משטח דק. אין הכרח שיהיה זה דק עץ רק בגלל שהפרגולה עצמה עשויה עץ, בהחלט מקובל שמתחת לפרגולה יהיה דק סינטטי.

בשוק קיים מבחר תוספות אורנמנטאליות שמתאימות לפרגולות מעץ, בדך כלל נועד לאורנמנטים כאלה גם תפקיד פרקטי (תוספת הצללה למשל).
יש אמנם מבנה אופייני לפרגולות, אולם מדובר רק בעיצוב פופולארי שהוא בחירתם של רבים בזכות היותו מעשי, פשוט ונאה, חשוב לזכור כי אין הכרח להיצמד דווקא לעיצוב סטנדרטי זה.

אם בדיוק התחלתם לתכנן גינה חדשה, או שהבקרים המעט מעוננים הזכירו לכם כמה נעים במרפסת בלי השמש הקופחת עליה, זו הזדמנות מצויינת להתחיל לחשוב גם על פרוגלה מעץ.

אנחנו חיים במדינה שבה השמש היא חלק בלתי נפרד מן הנוף. מרבית חודשי השנה הם קייציים ושטופי שמש, ואפילו בחורף נשזרים להם מדי שנה כמה ימים שלא היו מביישים אף קיץ אירופאי. מצד אחד, אנחנו נהנים מן השמש, האור והאווירה שהם מרים, מצד שני – חם. חם מדי לפעמים. מצד אחד אנחנו אוהבים את המרחב של ביתנו מנוצל עד תומו, ומצד שני לפעמים שטחים ניכרים נותרים בלתי שמישים בגלל אותו חום או סינוור בלי אפשריים. אז מה הכי נכון לעשות?

מה יותר חשוב – צל, או עיצוב? למעשה זו לא רק השאלה הזו – מדובר בשאלה מתמשכת של הממשק בין פרקטיקה לאסתטיקה. במקרה, בארץ החמה שלנו – שאלת הצל היא שאלה מרכזית, אך גם לעיצוב תפקיד גדול בחיינו, מה שהופך פרגולות עץ למוצר פופולארי ואופייני מאוד.

במי השרון, שמחוייבים לסלוגן "הכל עץ" – תמצאו עץ למכירה שיתאים גם לפרוייקט בניית פרגולות.

פרגולות עץ ניתנות לבניה בכמה וכמה תצורות. תוכלו להיעזר במעצב, או לתכנן אחת בעצמכם, אם אתם אנשי DIY ולא חוששים מביקור עצמאי במחסן עצים. גם אם הינכם אנשי עבודה עצמית מתחילים, אצלנו תקבלו תמיכה וייעוץ מקצועי לבחירה הנכונה ביותר לבניית הפרגולה שלכם.

איך מעצבים פרגולות עץ?

תכנון נכון – כאשר ניגשים לתכנון פרגולות מעץ חשוב לזכור כי אין מדובר במוצר מתכוונן. זוהי לא שמשיה או סוכך נפרש. חשוב גם לזכור כי לפרגולות עץ רגליים קבועות וכי יש לתכנן את מיקומן מבעוד מועד, שכן לא תוכלו לשנע אותן בעתיד.

בחירת החומר – מטבע הדברים פרגולות צריכות להיות עמידות בתנאי חוץ. לפיכך כאשר מדובר בפרגולות עץ ישנה חשיבות מרובה לבחירת החומר – חשוב לבחור בסוג עץ שעמיד בפני פגעי ושינויי מזג האוויר, שיהיה יציב ונתון למינימום שינויים על מנת לשמור על יציבות זו לאורך זמן.

עיצוב תואם סביבה – מעבר לעובדה שיש לתכנן את מיקומן של פרגולות עץ באופן מיטבי מבעוד מועד, על מנת לזכות במקסימום שעות צל, לפי כיווני השמש במיקום, חשוב להתחשב גם בעיצוב הסביבתי. אם כבר קיימים מוצרי עץ במרפסת / גינה שלכם, דק עץ למשל, חשוב לבחור סוג עץ וצבע ישלימו את המראה ולא יצרו התנגשות או חוסר הרמוניה. שני המוצרים הינם פריטים מאריכי ימים ודומיננטיים בשטח.

שילוב חומרים – לבד מפרגולות עץ מלא, ניתן לשקול בעיצוב גם שילוב חומרים. התייעצו עם המעצב שלכם בנוגע לאפשרויות אלו. למשל החלק הסוכך יכול להיות עשוי יריעות במבוק או מוטות עץ דקים יותר מן המבנה שיקנו לפרגולה מראה אוורירי יותר אך עדיין ייתנו די צל. ניתן לשקול שילוב פרופילי אלומיניום במקרים בהם תבקשו דווקא מראה פחות מסיבי, או אפילו רק מתוך אהבה למראה של שילוב חומרים. ובמקומות המאפשרים זאת, תוכלו להשתמש אפילו בסכך טבעי מטפס, מתוך הצמחייה שלכם. כל אחד מאלו יקנה לפרגולה מראה שונה, ייחודי ומתאים לכם.

פרגולה מעץ פתרון רב עונתי

לא פעם, כאשר אנחנו מציעים ללקוח לבנות פרגולה מעץ אנחנו נתקלים במחסום שקשור לשטח. "היא תקטין לי את המרפסת" או "תסגור לי את הגינה". אך בשום שלב לא נלקח בחשבון שללא חיפוי מפני השמש, הרוח ולעתים אף הגשם, אנחנו לא באמת מנצלים את החללים הללו במלואם ממילא, לא במובן של ניצולם לאורך השנה ולא במובן של ניצול מלא של השטח, שכן תמיד יש אזור מוצל יותר או חשוף יותר.

פרגולה לבנה

פרגולה לבנה

לשמחתנו, שנים של ניסיון בתכנון והקמת פרגולות מאפשרות לנו להציג את התמונה המלאה ואת המצב באור ריאלי ופשוט. באתרנו תוכלו למצוא תמונות פרגולות שידגישו את הנקודה.

אמנם פרגולה מעץ גוזלת מעט מן השטח המרוצף לצורך התקנת רגליים יציבות ורחבות דיין, היא גם יוצרת תחושה מסוככת ו"סוגרת" מעט את הנוף או המרחב, אך אלו פרטים משניים לעובדה שהיא מאפשרת ניצול מקסימלי של השטח החיצוני הפתוח, לאורך כל השנה.

בשימוש מדוייק בחומר נכון, בבחירת עץ לא בהיר ולא כהה מדי, ביצירת תכנון למבנה שישתלב בקיים, פרגולה מעץ יכולה ליות גם אלמנט דקורטיבי שיצור עניין בחצר או בגינה, או יהפוך את המרפסת להמשך של הסלון באופן אורגני וחלק. האפשרות שתפתח בפניכם פרגולה מעץ להרחיב את השימוש בשטח הפתוח בביתכם משתווה לא פעם להגדלת שטח המגורים, בכך שהיא למעשה מרחיבה את איזורי השהות ומאפשרת אירוח, מרחב למשחקי ילדים, או ארוחות משפחתיות שלא התאפשרו בלעדיה.

אנו ממליצים לכם להיעזר בבעל מקצוע מומחה לתכנון פרגולה מעץ. העבירו את דרישותיכם ורצונותיכם על מנת שתוכלו לקבל עיצוב הולם לטעמכם ותכנון פונקציונלי ויעיל.

סוגי פרגולות, מחירים ומידע נוסף

מי השרון מייבאת מכל העולם פרגולות איכותיות, המותאמים ספציפית לתנאי מזג האוויר בישראל.
המגוון הרחב הינו ייחודי לחברה וכולל את סוגי העצים: סידר, טיק בורמזי, איפא, טאבקו, קומרו, אגוז אפריקאי, אירוקו ועוד.
החברה מספקת שירותי התקנה והדרכה מקצועיים, המשלבים שימוש במותגים איכותיים מהעולם. הלוק הטבעי של העץ יחד עם המגע החלק, הופכים את הפרגולה למוצר איכותי המשלים את העיצוב והאווירה מחוץ לבית, אם כחלק מהמרפסת או מסביב לבריכת השחייה בחצר.

מחיר פרגולה

מחיר פרגולה מעץ נקבע לפי מספר פרמטרים עיקריים, הכוללים את סוג העץ, גודל הפרגולה וגודל הקורות שלה. כמו כן, מחיר פרגולה מעץ נקבע על פי…

פרגולה תלויה

פרגולה תלויה היא סוג של פרגולה שנועדה למטרות הצללה. שלא כמו פרגולה רגילה, היא אינה דורשת בניית עמודים ומורכבת רק מחלק חיפוי עליון שנשען…

פרגולות עץ גושני

פרגולות עץ גושני הן בלי ספק המוצר האיכותי ביותר מבין שלל המוצרים הקיימים בשוק. כמו כל מוצר ניתן למצוא גם פרגולות עץ במגוון סטנדרטים…

בניית פרגולה

בניית פרגולה היא מלאכה הדורשת לא רק מקצועיות וניסיון בעבודה בעץ אלה גם יכולות תכנון הנדסי ועיצוב. יש והמבקשים להקים פרגולה…

במבוק לפרגולה

רוב מי ששואל במחסן עצים על במבוק לפרגולה מתכוון למשטחים העשויים קני במבוק שזורים יחדיו בשורה באמצעות חוטי ברזל. משטחי במבוק …

פרגולה מעץ אורן

פרגולה מעץ אורן נמנית ללא ספק על פתרונות ההצללה הנפוצים והמבוקשים בארץ. זאת מאחר שחזותו השקטה והטבעית של עץ האורן מעניקה לפרגולה…

מדוע יש לבחור פרגולה של מי השרון

דיוק בהזמנת הפרגולה

אנו במי השרון מקפידים שכל הזמנה היוצאת ממפעלינו תבוצע בדיוק לפי ההזמנה, מדוייקת על המילימטר ותגיע בזמן.

כל סוגי הפרגולות

כחברה המובילה את ענף הפרגולות בישראל, מי השרון מייבאת ומייצרת את כל סוגי הפרגולות הקיימים בעולם.

פריסת תשלומים נוחה

במי השרון מייבאים פרגולות איכותיות בלבד. לכן אנו באים לקראת הלקוחות שלא מתפשרים ובוחרים את הטוב ביותר, בפריסת תשלומים נוחה.

פרגולה איכותית

ישנם מקורות רבים לרכישת פרגולות בעולם, אולם ישנם מקורות מועדפים ומובחרים – מי השרון מייבאת חומרי גלם איכותיים ביותר של פרגולות.

תוצרת ארה״ב

הדק הסינטטי
!הטוב בעולם

:לפרטים ולהזמנות

03-538-6205

ריהוט עץ מלא ייחודי במבצע חיסול