פרקט לבן

פרקט לבן

כמו בכל אופנה גם בעיצוב הבית חלים מדי כמה שנים שינויים בטרנדים המובילים, בטעמים ובמוצרי המדף הנמכרים ביותר המציבים גם את קווי היסוד למעצבים בתחום. הפרקטים שהחלו כטרנד לפני שנים הפכו כיום למוצר בסיסי ומתבקש כמעט בכל עיצוב בית או משרד, אך מה שהחל כטרנד הנשען על מראה העץ הטבעי התפתח והתרחב גם לשימוש בצבע, כפרקט לבן למשל, ובדוגמאות שמגדילות את יכולת התמרון והגיוון בעיצוב מראה הריצוף (קורות, אריחים וכד') שמשמפיע רבות על מראה כל חדר.

מחיר פרקט צבוע עשוי להיות גבוה במעט מאשר זה של פרקט בגוון טבעי בשל העבודה הדרושה לצביעתו וכמובן בשל עלויות החומר, אך במיוחד כאשר מדובר בפרקט לבן השוני והאפט המתקבל מן הצביעה כל כך משמעותיים שכאשר מחפשים אלמנט עיצובי בולט לחדר הרי שזוהי בחירה מצוינת שמצדיקה את ההשקעה הנוספת.

הפרקטים הנמכרים במי השרון הינם כולם פרקטים מעץ טבעי. אמנם ניתן לבחור את סוג העץ המתאים עבורכם, אך למעשה לא קיים אף פרקט לבן לחלוטין מעצם טבעו של העץ, ועל כן אלו הם למעשה פרקטים מולבנים – כלומר שקיבלו מראה לבן בתהליך של צביעה.

מלבד המאפיינים הטכניים והפרקטיים של סוגי העצים השונים ישנה גם השונות הבולטת ביותר לעין שמתבטאת בצבעו הטבעי של כל סוג עץ. בכדי להגיע לפרקט לבן בעל מראה איכותי וטבעי מוטב כמובן לבחור בסוגי העצים המתאפיינים בגוונים הבהירים יותר וליישם עליהם צביעה איכותית. עצים כגון אורן או סידר יקבלו מראה לבן נקי, כמעט הומוגני למעט ה"עיניים" הכהות יותר באופן טבעי, בעוד שפרקט לבן נפוץ כגון אלון מולבן מתאפיין בדוגמת עץ מפותחת ועשירה יותר, ולכן יש נטיה להעדיף גון לבן מעושן שלא יצור קונטרסט גדול מדי בין פני העץ לבין הצבע המיושם עליו.

עצים נוספים שמקבלים עליהם את הצבע בצורה הומוגנית יותר ומייצרים פרקט לבן במראה נקי ואיכותי הם עצים דוגמת מייפל ואגס, בהירים מאוד מטבעם ובעלי גוון עדין ביותר, אך הם גם פחות נפוצים בשימוש לייצור פרקטים ועל כן מחירם מעט גבוה יותר מאשר מחירי העצים הסטנדרטיים והמצויים בשימוש תדיר. יחד עם זאת, במיוחד עבור מי שרוצה מצד אחד לעקוב אחר הטרנד ומצד שני לא להקלע לשימוש במוצר המוני ובסיסי, גם השקעה בסוג עץ ייחודי היא כזו שתתגלה ככדאית כאשר תיווכחו במראה הסופי של פרקט לבן כזה המותקן במלוא מידות החלל המיועד.

תוצרת ארה״ב

הדק הסינטטי
!הטוב בעולם

:לפרטים ולהזמנות

03-538-6205

ריהוט עץ מלא ייחודי במבצע חיסול