פרקט מחיר

פרקט מחיר ועלויות

 

כמו בכל ענף בארץ, בעיקר באלו העוסקים במוצרים המגיעים מיבוא, נוכל למצוא גם בענף שלנו פערים והבדלים במחירי פרקטים. הבדלים אלו במחיר פרקטים נגרמים בשל מספר סיבות, וכדאי לתת את הדעת טוב על גורמים אלו לפני שנבחר פרקט במחיר שיתאים לנו. לכן פרקט מחיר ועלויותיו מעסיקות רבות את הרוכשים החדשים.

 

פרקט מחיר

פרקט מחיר

 

רצפת פרקט נתפסת אצל רבים מאיתנו כדבר יוקרתי, ואכן אחת מתכונותיו הבולטות של הפרקט היא היכולת להפוך כל חלל למרשים ומפואר יותר. אולי בגלל ייחוס זה יש נטייה להעריך מחירי פרקטים כגבוהים מכפי שהם עשויים להיות בפועל.
עובדה זו מספקת הפתעות לטובה למי שהחליטו להתקין רצפת פרקט ונוכחו לגלות שהפרויקט יעלה הרבה פחות משחששו. מצידו השני של המטבע יש הנרתעים מלנסות לממש שאיפתם להתקין רצפת פרקט בעוד שאם היו יודעים יותר על מחירי פרקטים לא היו מהססים כל כך.

בשנים האחרונות נעשה ריצוף הפרקט לטרנד עיצובי מוביל ומבוקש בישראל. אכן, אנשים רבים מתעניינים כיום ברכישת פרקטים לבית או לעסק, מאחר והפרקט העשוי מעץ טבעי או סינטטי משרה אווירה חמימה ויוקרתית.

למי שמתחיל להתעניין בקניית פרקט חשוב לדעת, כי העץ הטבעי הינו איכותי יותר, ולכן גם מחירים של פרקטים מעץ הינם גבוהים יותר בהשוואה לריצוף הסינטטי, העשוי מחומרי גלם זולים דמויי עץ. כמו כן, כדאי לדעת שבשוק המקומי מוצעים עבור דגמי פרקטים מחירים שונים, וכי המוצרים מגיעים בסוגים, צבעים, גדלים ועוביים שונים.
למרות שבימינו ניתן לרכוש פרקטים כמעט בכל חנות ריצוף, מומלץ לקנותם במחסן עצים מקצועי ואמין המתמחה בתחום, זאת מכיוון שאנשי המקצוע ידעו להדריך ולכוון אתכם אל הריצוף המתאים ביותר לצרכיכם, גם בדגש על מחירים של פרקטים המתאימים ליכולותיכם הכלכליות.

כמו כן, מומלץ לרכוש פרקטים ממחסן עצים המחזיק במלאי עשיר, איכותי ומגוון של מוצרים מיובאים, והמספק שירות מלא ללקוחותיו. השירות כולל ייעוץ וליווי אישי, התאמת הפרקטים לצרכי הלקוח, תיאור מקיף של סוגי המוצרים השונים והאיכויות המאפיינות אותם, הסבר על מחירים של פרקטים, וגם אספקת ההזמנה במידות המדויקות וסיוע בהתקנה.

 

מחירי פרקטים – יבוא ושיווק

 

ברבים מהמקומות בהם תבקשו לברר מחיר פרקטים תתקלו בהצעות בפערים גדולים אלו מאלו. הסיבה הראשונה המביאה לפערים במחירי פרקטים היא השאלה האם מדובר במשווק או ביבואן.

חנויות רבות המציעות פרקטים למכירה מהוות נקודות שיווק של פרקטים, כלומר שהן עוד תחנה בדרך שצריכה להרוויח על העסקה – ביושר ובצדק.

מבחינת הלקוח יש יתרון בנוחות הגישה לחנויות אלו, אך חשוב לשים לב כי מחיר פרקט בנקודה זו כמעט תמיד יעלה ביחס להצעה ישירה מהיבואן. אם יש ביכולתכם להגיע לאולם תצוגה של היבואן גדל הסיכוי שתקבלו מחירי פרקט אטרקטיביים יותר מאשר אצל המשווקים, בעבור אותו מוצר בדיוק.

 

מחירי פרקטים

מחירי פרקטים

 

 

עלות מול תועלת

 

כבכל השקעת משאבים יש למדוד מחיר פרקט במונחי עלות מול תועלת.
לא לחינם הפכה רצפת פרקט למבוקשת כל כך, לפרקט יתרונות אסטטיים ומעשיים רבים. התקנת רצפת פרקט משפיעה רבות על מראה ואפיו של החלל, ניתן ליצור אווירה כפרית אותנטית, אווירת פאר יוקרתי, רצפת פרקט מבודדת היטב מחום, מייצרת אקוסטיקה נעימה ועוד.

בעיני רבים חסרונה היחיד של רצפת פרקט הוא העלות הכרוכה בהתקנתה, לעיתים קרובות עלות זו נמוכה מן הצפוי.
מחירי פרקטים נגזרים ממספר משתנים ולכן יש טווח המחירים הוא גדול. פרקט מעץ מלא, הנקרא גם פרקט גושני, נחשב לסוג הפרקט היקר ביותר. מחיר פרקט מעץ מלא מושפע מסוג העץ, אלו טיפולים והליכי גימור עבר ועלות ההתקנה.

 

איכות פרקט משפיעה על מחיר פרקט        

 

בפרקטים מה שנקרא "אין אפס". כפי שלא ניתן לקנות טבעת בציפוי זהב במחיר של טבעת זהב אמיתי, כך גם מחירי פרקטים משתנים על פי איכותם.

הקריטריונים לאיכות פרקט נעים בין כמה מדדים, ומצויינים בשיטת מספור או דירוג פשוטה להבנה – מחיר פרקט מעץ טבעי גבוה ממחיר פרקטים סינטטיים, כשגם בתוך כל קטגוריה כזו נמצא תתי רמות המדרגות את איכות הפרקט בקבוצה זו.

מידת העמידות והשחיקה מצוינת לצד שם וסוג הפרקט, ועל המוכרן לציין זאת בפניכם ואף להסביר לכם את משמעויותיה- השקעה במחיר פרקט מעט גבוה יותר עשויה לקנות לכם תקופה ארוכה נוספת של שקט נפשי ומניעת שחיקה. חישבו על כך שהמחיר אותו אתם משלמים איננו רק מחיר הפרקט בעת רכישתו אלא גם השקעה עתידית.

 

מחיר פרקט איכותי

מחיר פרקט איכותי

 

 

חומר טוב – מחירי פרקט מעץ טבעי

 

בכל מקרה- אין תחליף סינטטי שמגיע בדיוק לכל איכויותיו של פרקט מעץ טבעי. עץ מלא מספק לכם תוצאה אותנטית ואיכותית, וכמובן עמידות לאורך שנים ארוכות.

אך גם בקטגוריה זו מחירי פרקט משתנים בין סוגי העצים, וכדאי לדעת זאת מראש- לפני שתתאהבו בסוג עץ כזה או אחר.

בכל מקרה –אם בחרתם ללכת לכיוון של פרקט מעץ טבעי – מראש עשיתם את הבחירה האיכותית ביותר, שבה תקבלו את ההחזר הגבוה ביותר עבור מחיר הפרקט שהשקעתם.

 

פרקטי עץ – סוגים, תכונות ומחירים

 

כאשר חושבים על פרקט איכותי מתכוונים למעשה לריצוף העשוי מעץ טבעי, ותחום זה מתחלק לשני סוגים עיקריים – פרקט מלא ופרקט שכבתי.

כאמור פרקט מעץ מלא נחשב לסוג הפרקט היקר ביותר. פרקט למינציה, שלוחותיו עשויים יציקת אבקת עץ דחוס, נחשב לסוג הזול ביותר. פרקט שכבות, שלוחותיו עשויים שכבות של סוגי עץ שונים, נחשב לסוג בעל עלות בינונית.
מן הסתם ניתן למצוא פרקט למינציה איכותי מאוד שיעלה יותר מפרקט עץ מלא מאיכות בינונית וכך גם לגבי פרקט עץ שכבות (יש גם פרקט עץ שכבות מאיכות גבוהה מאוד כשמחירו משקף זאת).

במחסני עצים מקצועיים ניתן למצוא פרקטי עץ בשלל גוונים וצבעים לצד אפשרויות גימור בשמן או בלכה על פי רצון הלקוח, כאשר לכל דגם של פרקטים מחירים שונים בהתאם לסוגו ואיכותו:
פרקט מלא – פרקט העץ המלא מכונה גם פרקט מאסיבי או גושני ומורכב מקורות עץ מלא שאינו מעובד, הנחתכות בעובי וברוחב אחידים ומחוברות זו לזו עם מחברי זכר ונקבה. פרקטים אלו מיוצרים מזני עצים קשים כדוגמת אלון, בוק, קומרו, איפאה, מייפל, הונבה, מהגוני וטייגר ווד.
יש לציין שפרקטי עץ מלא הינם האיכותיים והיוקרתיים מבין סוגי רצפות העץ, חשוב לדעת כי לסוגים השונים של פרקטים מחירים משתנים, בהתאם לסוג העץ ולחברה ממנה מזמינים. פרקט עץ מלא הוא ששימש בעבר לריצוף רוב המבנים שהוקמו באזורים בהם העץ היה חומר הגלם הזמין ביותר לבניה.
כדי לספק הערכה כללית גסה ביותר מחירי פרקטים מעץ מלא עשויים לנוע סביב 400 – 1000 שח למטר מרובע, עבור רכישת לוחות הפרקט והתקנתם.
לפרקט מעץ מלא יש מראה אותנטי שאופיו משתנה בהתאם לסוג העץ בו בחרנו. ניתן גם להשפיע רבות על המראה המתקבל באמצעות בחירת הגימור בדמות גוון מסוים של לכה או צבע.

פרקט שכבתי – זהו פרקט המורכב ממספר שכבות של פלטות, כאשר כל שכבה עשויה מסוג עץ שונה. בדרך כלל השכבה העליונה הינה דקה ועשויה מעץ מלא בעוד השכבות שמתחתיה מורכבות מעץ דחוס ומעובד, ותפקידן להעניק יציבות ועמידות לריצוף. למעשה, איכותו של הפרקט נקבעת על פי מספר שכבותיו, וככל שישנן פחות שכבות כך הפרקט נחשב איכותי יותר. זאת מכיוון ששכבות העץ המודבקות אחת לשנייה נוטות להיפרד עם הזמן, וככל שמספר השכבות גדל כך גוברים הסיכויים להיפרדותן. מסיבה זו יגבו מחסני העצים עבור פרקטים מחירים שונים, בהתאם למספר השכבות ולסוגי העץ מהם מופקות הפלטות.
פרקט שכבתי – המחירים מ – 190 ש"ח ומעלה.

 

פרקט למינציה סינטטי

 

פרקט למינציה הינו ריצוף דמוי עץ המיוצר באופן תעשייתי, ומחירו זול בהרבה לעומת פרקטי העץ הטבעי. הפרקט עשוי משבבי סיבית דחוסים שעליהם מודבק חומר גל פולימרי דמוי עץ, המצופה בשכבתו העליונה בלכה ובחומר פלסטי חזק ועמיד.
מחירים של פרקטים סינטטיים נעים בממוצע בין שישים שקלים למטר מרובע עבור פרקט למינציה זול, בעוד מחירים של פרקטים יוקרתיים מגיעים עד למאתיים וחמישים שקלים למטר רבוע (כמחירו של פרקט עץ מלא לעתים).
גם כאן ראוי לזכור כי סקר שוק עשוי לגלות בין דגמי ומשווקי פרקטים מחירים גבוהים יותר ופחות, ולכן השקעת הזמן תשתלם בסופו של דבר מבחינה כלכלית.

בשורה התחתונה – איזה סוג של פרקט עדיף ?

מי שמחפש אלטרנטיבה זולה לריצוף הבית יעדיף בוודאי את פרקט הלמינציה, שכן מחירים של פרקטים סינטטיים הינם זולים בהרבה בהשוואה לפרקטי העץ. ואולם, גם אם נגבים עבור דגמים איכותיים של פרקטים מחירים גבוהים יותר, העלות אינה צריכה להיות העיקרון המנחה.

פרקטי הלמינציה על כל דגמיהם אינם משתווים באיכותם לפרקטי עץ הטבעי, כפי שתכשיט דמוי זהב איננו נאה ועמיד כזהב אמיתי וטהור. יתרה מכך, פרקט העץ ניחן במראה נפלא ובעמידות גבוהה, מספק בידוד מצוין בכל עונות השנה ומשרה על הבית אווירה נעימה וחמימה. בנוסף, זהו פרקט פשוט וקל לתחזוקה וניתן אף לחדש ולרענן את מראהו בעת הצורך. על כן, למי שבונה או משפץ את ביתו בדגש על איכות ועיצוב לטווח הארוך, מומלץ לערוך השוואה בין מחירים של פרקטים מעץ ולרכשם ממחסן עצים מקצועי ואמין.

כשמשווים מחירי פרקטים חשוב לקחת בחשבון לא רק את עלות הקמת רצפת הפרקט אלה גם את הצורך בטיפולים עתידיים.

פרקט מעץ מלא, כמו גם פרקט שכבות, דורשים תחזוקה בדמות ניקוי יסודי ויישום חומר המתאים לגימור (כגון שמן פשתן, ווקס או אפילו שכבת לכה). מדי כמה שנים יידרש טיפול רחב יותר אשר יכלול גם ליטוש.

מחירי פרקטים מעץ מלא אשר לוחותיהם במידות הסטנדרטיות יהיו נמוכים משמעותית מכאלה הדורשים חיתוך לוחות במידות מיוחדות. עוד גורם שלו השפעה משמעותית על המחיר הוא כמה מורכבת ההתקנה.

 

 

תוצרת ארה״ב

הדק הסינטטי
!הטוב בעולם

:לפרטים ולהזמנות

03-538-6205

ריהוט עץ מלא ייחודי במבצע חיסול