דק סידר

דק סידר

דק מעץ סידר – איכותי ועמיד

דקים הפכו בשנים האחרונות לטרנד מוביל בישראל בזכות חזותם האסטטית, הטבעית והיוקרתית, וכן נוחות השימוש בהם ההופכת כל חצר, גינה ומרפסת למקום שנעים לשהות ולארח בו. אנשים המעוניינים לבנות דק בביתם יכולים לבחור כיום בין סוגים רבים של דקים, כדוגמת דק סינטטי שהינו זול יחסית ונוח לתחזוקה, או דקים מעץ גושני וטבעי כמו דק סידר, אורן ואיפאה. בתוך כך, צרכנים רבים מעדיפים את דק הסידר בהיותו עץ איכותי ולא יקר יחסית, בעל גוון עשיר ומיוחד, העמיד בפני פגעי האקלים ומותאם למזג האוויר בישראל.

דק סידר

דק סידר

עץ הסידר

עץ סידר המכונה בעברית ארז ומשמש לבניית דקים הינו למעשה סידר אדום או באנגליתCedrus Red , הגדל במקומות גבוהים בצפון ארה"ב, קנדה ואלסקה, בהרי ההימלאיה וגם באזורים גבוהים במזרח ובאגן הים התיכון. זהו עץ ירוק עד מחטני השייך למשפחת האורנים, אשר גדל לאט ובבגרותו נישא בממוצע לגובה שמעל לשישים מטרים, ומגיע לקוטר גזע של עד ארבעה מטרים.

 

האיכויות של עץ הסידר ושימושיו בתעשייה

כאמור, סוג העץ המשמש לבניית דק סידר, ושהינו המוכר והנפוץ ביותר, הוא סידר אדום הידוע בניחוחו המיוחד ונחשב לאידיאלי להתקנה במקומות חיצוניים ופתוחים. זאת בהיותו עץ שמנוני, יציב וחזק העמיד בפני מזיקים, רטיבות, ריקבון ושינויי מזג האוויר. הסידר האדום פופולארי מאוד בתעשיית העץ בארה"ב, ומשמש למגוון מטרות כגון בניית דקים, גדרות ופתרונות הצללה שונים. מלבד זאת, עץ הסידר משמש גם לבניית גלריות, לחיפוי מבנים וקירות, לבניית אדניות ולציפוי של רהיטי גן. בזכות סגולתם של הסידר והשמן המופק ממנו לדחות עש, העץ משמש במקומות רבים גם לבניית ארונות בגדים, ובנוסף לכך בזכות עמידותו הגבוהה למים הוא משמש גם בבריכות, סאונות וג'קוזי.

אולי יעניין אותך גם >> דק לבריכה

 

האיכויות של דק סידר

דק סידר הינו לרוב בעל גוון חום אדמדם כשלעיתים ניתן להשיגו גם בגוון ורדרד, ומאופיין במעט עיניים טבעיות ובניחוח ארומאטי נעים המשרים אוירה ייחודית ונעימה.

דק הסידר נחשב לאיכותי ביותר מסדרת עצי הדק הרכים, אשר רכותם מעניקה להם עמידות גבוהה בפני פגעי ושינויי מזג האוויר בזכות יכולת ההתכווצות וההתפשטות.

כמו כן, הסידר נחשב לבעל עמידות גבוהה בפני השפעות המים, הגורמים לדהייה של העץ ולעיוותו. בנוסף לכך, דק סידר אינו נדרש לעבור תהליך אימפרנציה בהיותו בעל חיסון טבעי מפני מזיקים, ויחסית לדקים אחרים הינו נוח ופשוט לתחזוקה, נוטה להתייבש במהירות, ובהיותו עץ רך הוא גם קל לניסור, צביעה, הדבקה, השחזה וליטוש.

 

דק סידר לעומת דקים אחרים מעץ

כאמור, דק סידר נחשב לאיכותי מבין העצים הרכים, עליהם נמנה עץ האורן שנחשב לפשוט שבסוגי העצים עבור דקים. דק סידר מעניק לבעליו את הגוונים והיופי של דק אורן ביחד עם חוזק ואיכות הזהים לדק מעץ איפאה. בנוסף, שלא כמו דק אורן הוא אינו מוציא שרף, ואף עמיד בהרבה מדק איפאה בפני עיוותים ודהייה הנגרמים מחשיפה למים. מלבד זאת, בניגוד לדקים מעצים אחרים אשר כריתתם פוגמת באיכות הסביבה, מרבית עצי הסידר המגיעים לארץ מקורם בחוות גידול מיוחדות בצפון אמריקה, כך שרכישת דק זה איננה פוגעת בסביבה.

 

תחזוקת דק סידר

בניגוד לתחזוקת דק סינטטי שאינה דורשת פעולות מיוחדות, תחזוקת דק סידר או כל דק מעץ טבעי אחר דורשת פעולות תחזוקה ושימור תקופתיות, אשר שומרות על חיונית וגוון העץ ומסייעות לו להאריך ימים. את דק הסידר מומלץ לשמן פעם או פעמיים בשנה, שכן השימון מעניק לעץ שכבת הגנה נוספת מפני השמש והגשם.

היכן כדאי לרכוש דק סידר

חומרי גלם עבור דק סידר מומלץ לרכוש ממחסן עצים ידוע ואיכותי המחזיק מלאי גדול של עצים לדקים, כולל דק סינטטי, ואשר ברשותו עצי סידר במידות וגדלים שונים בהתאם לצרכיכם. היתרונות שברכישת עץ סידר ממחסן עצים מתבטאים במספר מישורים. ראשית, במרבית המקרים עלות העץ זולה יותר מאשר במקומות אחרים מכיוון שנחסכים דמי התיווך. שנית, במחסני עצים איכותיים עומד לרשותכם צוות מקצועי ומיומן אשר יסייע וידריך אתכם ברכישה נכונה של העץ הנחוץ לכם. בנוסף, צוות העובדים יספק לכם ציוד נילווה ומידע חיוני אודות התקנה נכונה של דק סידר לגינה או במרפסת ביתכם.

 

תוצרת ארה״ב

הדק הסינטטי
!הטוב בעולם

:לפרטים ולהזמנות

03-538-6205

ריהוט עץ מלא ייחודי במבצע חיסול