דק עץ

דק עץ

דקים מעץ מושלמים לעיצוב פנים או חוץ

דק עץ הוא מוצר נפוץ, המצוי בשימוש מעצבים ואדריכלים רבים בארץ ובעולם. דק עץ משמש בעיצוב ואדריכלות חוץ ונוף, אך יכולים בנקל להיות בשימוש גם ע"י מי שאינם מנוסים בעבודות עץ ועדיין חפצים בדק עץ. ממוצר שהחל את דרכו בארצות קרות, התפתח ועבר לבניית סיפונים לספינות וגדל למימדים של עיצוב תעשייתי או עיצוב ביתי אקסקלוסיבי, הגיעו דקים מעץ גם אל העיצוב הביתי, הכפרי והאורבני כאחד, כמוצר נפוץ וזמין לעיצוב חוץ.

דק עץ

דק עץ

דקים מעץ משמשים היום בעיצוב גינות וחצרות אפילו בבתים סטנדרטיים, ולא זו בלבד, אלא גם כריצוף במרפסות שמש בבניה עירונית. הנוחות שבשימוש בהם לצד המראה הייחודי והנעים שלהם הביאה אותם גם לתוך חללים לא גדולים במיוחד והפכה אותם למוצר נפוץ ומבוקש.

אחד המראות היפים של עץ מעובד הם בלי ספק בדק עץ. משטח גדול המרוצף כולו בעץ דק מעניק מראה חמים וטבעי סביבו, ומשדרג כל חצר, גינה או אפילו מרפסת.

אופי הכנתו של עץ לדק מייצר מארזי עבודה פשוטים עם קורות עץ מוכנות, חתוכות באופן אחיד ומוכנות להתקנה. שדרוג זה, לעומת מצב בו בעבר כל עץ לדק נחתך לפי מידה ודרש עבודה מקצועית מדוייקת, מביא את הלקוח לשלב שהוא כבר מקבל את המוצר מוכן לעבודה ויכול לצאת לדרך קצרה מאוד של התקנה שבסיומה יוכל להתפאר בדק עץ טבעי, ממש מעשה ידיו.
גם בעיצוב סביבתי אנו רואים כבר יותר ויותר נוכחות ושילוב של עץ דק ומשטחים גדולים – בנמל תל אביב, ברחובות קטנים אפילו בערי פרברים ובחנויות ובתי עסק. המודעות לאיכות הגבוהה שמשדר דק עץ והפרקטיות של השימוש בו, הפכה אותו זמין ונפוץ במקומות שבעבר יכולנו רק לחלום לראות.

יתרונותיו של דק עץ

מעבר למראה היוקרתי שבעץ דק מעניק לנו גם יתרונות נוספים, בעיקר כאשר מדובר שטח פתוח וגדול:

דק עץ מעניק יתרון על פני ריצוף בשטחים הנוטים להירטב- למשל סביב בריכות או במרפסות גדולות בהן נעשה שימוש רב במים – לצרכי השקיה או אפילו להנאת הילדים, בבריכה ניידת. דק עץ ימנע החלקה וסכנת הפגיעה הנובעת ממנה, וככל שיהיה איכותי ומתוחזק היטב כך גם יאריך ימים ולא ייפגע מן הלחות בסביבתו.
חלק מן הסביבה – עצם לקיחתו של העץ מן הטבע מחזירה אותנו אליו כאשר העין נחה על שטח עץ דק רחב ידיים אשר משתלב בנוף החצר, הגינה או בכלל מעצים את אפקט השהיה בטבע, משרה חמימות ונינוחות והופך כל פינה לפינת חמד.
עמידות – בניגוד לסוגי ריצוף רבים, אשר מעבר להחלקה אפשרית, גם עלולים לסבול מסדקים או שברים בעקבות נפילת חפצים כבדים עליהם, היותו של העץ חומר טבעי בעל יכולת ספיגה מבטיחה את שלמותו במקרים דומים, ולכן גם את אריכות ימיו לעומת חומרים אחרים.

מה חשוב לדעת בבחירת דקים מעץ לעיצוב חצר הבית או המרפסת?

דקים מעץ נבנים בשימוש בקורות עץ המותקנות על גבי בסיס עץ שנבנה לפי מידה. העץ המשמש לבסיס איננו זהה, על פי רוב, לזה שממנו עשויות קורות העץ בשכבת המדרך של הדק.

למרות שמובן ששכבת הבסיס שאיננה נראית לעין עשויה מעץ פשוט יותר, חשוב לוודא כי זה וגם זה הינם עצים איכותיים, עמידים בתנאי מזג האוויר הקיימים באזורכם ומותקנים באופן מקצועי ואיכותי.

גם אם נדמה שדקים מעץ הם רק השכבה הנראית לעין (שכבת המדרך) טיבו של הבסיס ישליך באופן ישיר על עמידותו של הדק. חשוב לוודא כי הבסיס מפולס ומיושר היטב, חשוב לוודא כי הוא יציב ולא מתנועע, חשוב לוודא כי הוא מקובע היטב – וכל אלו על מנת להיות בטוחים כי הדק כולו יחזיק מעמד לאורך שנים וישמור על מראהו האיכותי והרענן. בסיס רעוע עלול גרום לעיקום הקורות בשכבת המדרך ואפילו להתבקעות העץ באזור החיבורים עם השנים, דבר שכמובן יפגום בדק כולו.

ישנם סוגי עצים נפוצים המתאימים במיוחד לדקים מעץ. לצידם קיימים גם דקים סינטטיים בעלי מראה דמוי עץ שהינם איכותיים לא פחות. בכל בחירה שתעשו חשוב שתערכו סקר מקדים, תלמדו מעט את התחום וכל את על מנת שתדעו לבחור במוצר איכותי ותואם לדרישות. איפאה, אלון, טיק, קומרו ואירוקו הם עצים המצויים בשימוש נפוץ בארץ לייצור דקים מעץ. הם אמנם נחלקים לקבוצות מחירים מעט שונות, אך בכל אחד מהם שתבחרו תקבלו מוצר עמיד ואיכותי.

אם בחרתם לבחון את האפשרות הסינטטית על פני דקים מעץ חשוב פי כמה וכמה להעמיק ולחקור את איכות המוצר המוצע לכם, שכן לא כל מוצר כזה יעמוד בסטנדרטים שמציב דק עץ טבעי.

במי השרון אנו משווקים באופן בלעדי מוצר דק סינטטי אמריקאי הקרוי "גוסן", לגביו אנו יודעים להתחייב כי הוא עומד בקו אחד עם טיבם של דקים מעץ.

תוצרת ארה״ב

הדק הסינטטי
!הטוב בעולם

:לפרטים ולהזמנות

03-538-6205

ריהוט עץ מלא ייחודי במבצע חיסול