מחיר דק

מחיר מחיר דק

 המדריך המלא למחירים ועלויות דקים

 

דקים מעץ הולכים וצוברים פופולאריות. אדריכלים ומעצבים הבינו את היתרונות המעשיים והאסטטיים הגלומים בדקים לגינה או למרפסת. כתוצאה ישירה מפופולאריות גוברת זו דקים הופכים נפוצים יותר ויותר. למרות זאת רבים עדיין נותרו תחת הרושם (המוטעה) לגביי מחיר דק שהוא דבר יקר ולכן אין זה מעשי לשקול תוספת של דק לגינתם.

דק הינו מוצר עדכני, עיצובי ומאוד נוח לשימוש בבניה פרטית ומסחרית. כבר שנים לא ספורות שאנו עדים להתרחבות השימוש בדקים כחומר מרכזי בעיצוב פנים וחוץ, בשימוש לצרכי מגורים, עיצוב שטחים מסחריים ועיצוב ואדריכלות נוף, וככל שגובר השימוש כן מתפתח המוצר.

 

מחיר דק

מחיר דק

 

במאמר זה נציג סדר גודל של מחירי דקים, נפרט מה משפיע על המחירים ואלו החלטות נידרש לקבל לפני שנתחיל באיסוף הצעות למחירי דקים ממתקינים ומחסני עץ.

היום ניתן למצוא דק סינטטי שטיבו לא נופל מזה של הטבעי, שהשימוש בו נוח והטיפול בו קל ושניתן להציבו כמעט בכל מקום ולקבל את המראה הנחשק של רצפת עץ ייחודית.

רבים מן המעצבים והאדריכלים המצויים היום בלב התעשייה מבססים את עיצוב החוץ על רצפת דק, שמאפשרת ניצול טוב של השטח, טיפול ותפעול נוחים ללקוח ומראה יוקרתי לעיצוב כולו. אך אחד הגורמים שמרחיקים מעצבים מסוימים ואפילו לקוחות פרטיים מהבחירה בריצוף בעץ הוא מחיר דק.

מי השרון מובילה תרבות מסחר הוגנת ועל כן חשוב לנו להעמיד דברים באופן ברור ומדויק. מחיר דק על פי רוב איננו יקר יותר ממחיר אבן טבעית שנועדה לריצוף שטח חיצוני כגון גינה, מרפסת או חצר, ממש כמו חומרי גלם אחרים הוא מתומחר לפי מטר וטיב החומר הספציפי הנבחר, ובעיקר – הוא מקנה לכם מוצר בעל אריכות ימים ופשטות בתחזוקה.

 

 מה משפיע על מחיר דק?

 מחיר דק נקבע ע"י כמה פרמטרים עיקריים:

 

סוג העץ ממנו עשוי הדק – כמו לכל מוצר עץ, כך גם לדק מחיר משתנה לפי סוג העץ הנבחר לבניה. ככלל המחירים דומים למחירי פרקטים ביתיים ומתחילם מ150 ₪ / מ"ר, הם כמובן עולים בהתאם לסוג העץ.

 אופן ההתקנה – התקנה עצמית אפשרית במקרים רבים ומוזילה את מחיר הדק הסופי. במקרים מסוימים נתקל צוות ההתקנה בתוואי שטח לא נוח לעבודה או שדורש הקמת מבנה מיוחד להקמת בסיס הדק, מצבים אלו כמובן מייקרים את עלויות הדק אך הם ניתנים לצפייה והערכה מראש ולא באים בהפתעה.

 טבעי או סינטטי – הנה נקודה יוצאת דופן, דווקא כאן אין לנו השוואה שכן מחיר דק סינטטי איננו שונה באופן מהותי מזה של דקים מעץ טבעי. במי השרון תמצאו מוצר דק סינטטי מיובא, הקרוי "גוסן", ובהיותו מוצר איכותי במיוחד מחירו דומה למחיריהם של דקים טבעיים מקבוצת מחירי הביניים.

 

ככלל! אנו ממליצים לערוך סקר השוואת מחירים מקדים בכדי לדעת במה המדובר בטרם תבחרו בחומר זה או אחר, ובעיקר לא לפסול את האפשרות לשימוש בדק לגינה רק על רקע תפיסתו כחומר יקר לפני בירור.

 

מחירי דקים נוטים להיות נמוכים משחשבתם

 

לאחר שמבינים אלו גורמים משפיעים על מחירי דקים ניתן לתכנן דק בעל תכונות רצויות. אם תקציבנו מוגבל כדאי לבדוק אלו מאפיינים הם הכרחיים ועל אלו יש מקום להתפשר כך שהמחיר יוזל.

מי שפועל בדרך זו מגלה עד מהרה כי יש גמישות מסוימת בקביעת המחיר הסופי וכך אפשר להזמין דק העונה על צרכיכם במחיר שבו תוכלו לעמוד במסגרת תקציבכם.

 

מחירי דקים

מחירי דקים

 

 על מה לתת את הדעת כשמבררים מחירי דקים

 

כאמור ישנם גורמים שונים המשפיעים על מחירי דקים. לפני שממהרים לאסוף הצעות מחיר חשוב להגדיר את העדפותינו והיכן נוכל להתפשר אם יצדיק זאת פער המחירים.

– ראשית יש להחליט מה יהיה שטח הדק. תכנון מוקדם הוא דרך פשוטה להבין מה המצב בשטח, ובעזרתו גם ניתן להוזיל מחירי דקים כאשר בוחרים להקטין את השטח המיועד להתקנתו מבלי שיפגום בצורך המעשי לשמו תכננתם את הדק מלכתחילה.

– מה הוא חומר הגלם המועדף? כדי לבחור סוג עץ, או להחליט שאנו מעדיפים דק מחומר סינטטי, צריך לחקור קצת ולהבין את היתרונות והחסרונות של סוגי העץ השונים ושל הדקים מחומרים סינטטיים.

– האם חשובה לנו התקנה סמויה או שאין לנו בעיה עם כך שהברגים יהיו גלויים?

– מה יהיה גובה הדק ועל איזו תשתית יותקן?

– האם כלולים בתוכניתנו אלמנטים דקורטיביים שעלותם תתווסף לעלות הבסיסית של התקנת הדק?

– איזו תחזוקה דורש הדק שאנו נוטים לבחור?

 

אולי יעניין אותך גם >> דק פולמירי

 

מחירי דקים להתרשמות כללית

 

כמו בהרבה מקרים אחרים, במיוחד בתחום הבניה והשיפוצים, לשאלה "כמה זה עולה" יש תשובה קצרה ותשובה ארוכה. לפני שנציג מעט נתונים יבשים וישירים הלקוחים מטבלאות מחירים דקים חשוב שנזכיר שכדי להבין באמת כמה עשוי דק שאנו מעוניינים בו לעלות חייבים להיכנס לעובי הקורה.

מחירון דק אופייני יכיל עמודות של סוג העץ, התשתית עליה יותקן וסוג ההתקנה (רגילה או סמויה בה לא רואים ברגים).

על קצה המזלג, רק לשם קבלת רושם כללי, הנה מספר נתונים אשר כמותם יופיעו בטבלת מחירי דקים.

 

מחירי דקים להתרשמות כללית

מחירי דקים להתרשמות כללית

 

מחיר התקנת דק

הנתונים מתייחסים להתקנה רגילה, התקנה סמויה מייקרת את המחיר למטר במרובע בכ 50 – 100 שקלים:

 

מחיר דק אורן

דק מעץ אורן המותקן על הקרקע או על רצפה יעלה כ 330 שח למטר מרובע.

 

מחיר דק איפאה

 דק מעץ איפאה כ 580 שח למטר מרובע, דק מעץ אירוקו כ550 שח למטר מרובע, מחירי דקים מעץ טיק ינועו סביב 800 שח למטר מרובע, דק מחומר סינטטי פשוט יעלה כ600 שח למטר מרובע.

 

מחיר דק מעץ טיק

עלות דק מעץ טיק המותקן על הקרקע עשוי להגיע ל 1000 שקלים למטר מרובע ואף יותר.

לנו במי השרון ניסיון עצום הן באספקת שלל סוגי עץ וחומרים סינטטיים לדק והן במתן שירותי התקנת דקים.

אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה, נשמח להקשיב, לעזור לכם להגדיר את העדפותיכם ולקבל סדר גודל של מחירי דקים על מנת לסייע לכם בדרככם אל הדק בו אתם מעוניינים.

 

תוצרת ארה״ב

הדק הסינטטי
!הטוב בעולם

:לפרטים ולהזמנות

03-538-6205

ריהוט עץ מלא ייחודי במבצע חיסול