דק לגינה

דק לגינה

המדריך המלא לדקים לגינה

דקים לגינה הם לא רק פתרון עיצובי, אלא גם מוצר פרקטי שמעלה את האירוח והשימוש בגינה לרמות נוחות חדשות.

דק לגינה זוכה לפופולאריות שרק הולכת וגוברת. אין פלא בכך לאור ריבוי היתרונות הגלומים בתוספת מרשימה כזו לכל גינה שהיא. דקים הם גם שימושיים וגם מתאימים כאלמנטים מרכזיים באדריכלות הנוף בחצר.

 

דק לגינה

דק לגינה

 

דקים בגינה מספקים משטח נעים ונוח, הם יכולים לשוות לגינה מראה מסודר ומרווח יותר והמעבר מן הבית החוצה הופך "חלק" יותר בזכותם. הם אמנם דורשים שימור באמצעות טיפול תקופתי, אך למרות כל אלה ההשקעה אינה בלתי סבירה ובוודאי שהתמורה לה אנו זוכים הופכת אותה למשתלמת.

דק בגינה, ריצוף או בטון?

 

דק לגינה מתווה את ההפרדה בין איזור הגינון לאזור הישיבה או האירוח. בגינות רבות נעשה שימוש בריצוף או בבטון להגדרת תחום זה, חומרים שהם באמת זרים לתחושה המתבקשת בגינה ירוקה, אולם השימוש בעץ להתקנת דקים לגינה מכניס אלמנט טבעי נוסף לעיצוב החוץ בכך שהוא מחבר בין מראה הצמחייה הטבעית והעצים השתולים בגינה לבין השימוש בחומר הטבעי באופן פרקטי ונינוח.

בניית_דק_בגינההגדרת איזור לדק לגינה יכולה להעצים את חוויית השימוש והאירוח בגינה.

לא זו בלבד שהיא הופכת את הטיפול בגינה לפשוט יותר בהיעדר הצורך לטפל במדשאה, היא גם הופכת אותו לנוח יותר לישיבה ולהגדרת איזור לפינת אוכל חיצונית שמתאימה בדיוק לאופי האירוח הישראלי החם והנדיב.

זהו פתרון ביניים המשלב נוחות של בית עם שהייה בחוץ, שגם מעניק לגינה שלכם מראה יוקרתי ומוקפד.

 

דק בגינה

דק בגינה

 

לבטים בהתקנת דקים לגינה

 

יחד עם זאת, רבים מתלבטים האם להתקין דק לגינה. הלבטים מגיעים מן התחושה שגינה צריכה להיות ירוקה, מן ההרגל שדשא הוא הגורם שמגדיר גינה וכדומה. אולם דווקא אצלנו, במדינה בה החיסכון במים הוא בגדר ערך לאומי וקיומי, פתרונות אלטרנטיביים הם כורח המציאות ממש כשם שהם חלק מן ההתפתחות והמעבר לאורח חיים אקולוגי יותר גם בפן האישי.

ישנם גם בעלי גינות הנמנעים או מתלבטים באשר להתקנת דק לגינה משיקולים נוספים- טירחה ועלויות הם המובילים שבהם. אולם גם כאן אנו מתכוונים להרגיע אתכם.
התקנת דק לגינה איננה פרוייקט מסובך. בפנייה ליצרנים ומתקינים טובים תוכלו לקבל שירות של תכנון המבנה וסיוע בבחירת החומר המתאים ביותר עבורכם (סוג העץ, דק מעץ טבעי או סינטטי וכו') ובתוך זמן קצר ביותר יעמוד בגינתכם דק חדש, יציב, איכותי ומרענן. התקנת המבנה, מיסודו ועד לשכבת המדרך, נעשית ע"י בעלי מקצוע ואיננה דורשת מכם דבר מלבד פינוי השטח המיועד להתקנה.

 

דק לגינה מחיר ועלויות

 

באשר למחיר דק לגינה, גם כאן יש הפתעות באמתחתנו. אכן לאורך שנים נחשב דק לגינה כמוצר יוקרה שהתרגלנו לראות רק בתכניות על בתי עשירים, אולם ההכרח למצוא פתרון לצריכת המים הגבוהה, וכן הביקוש וההיצע ההולכים וגוברים לדקים הביאו את המוצרים הטובים והבסיסיים למחירים נוחים לכל כיס ברמה האובייקטיבית, ועוד יותר מכך בבחינת נוחות השימוש וההקלה בטיפול בגינה בעקבות התקנת דק.

במי השרון נשמח לייעץ לכם בבחירת דק לגינה ולהציע את המוצר המתאים ביותר עבורכם. אנא אל תהססו לפנות בכל שאלה.

 

מחיר דק לגינה

מחיר דק לגינה

 

דקים לגינה כפתרון

 

פעמים רבות הרצון להקים בגינה דק נובע משיקולים אסטטיים טהורים, פעמים אחרות דקים לגינה משמשים פתרון לצורך הנובע מן הטופוגרפיה, מאלמנטים אחרים בחצר כגון עצים, שבילים, צמחייה, בריכות נוי, בריכות שחיה, פרגולות וכולי.

הרבגוניות המאפיינת דקים מבטיחה כי תמיד ניתן למצוא פתרון עיצובי שיענה על הצרכים הפרקטיים והאסטטיים כאחד. כך למשל בגינות משופעות ניתן לבנות דק מוגבה על עמודים או דק בעל כמה מפלסים.

בבואנו לתכנן או לאשר תכנון שמישהו עשה עבורנו חשוב להקפיד לקחת בחשבון גם את השיקולים הקשורים בפונקציונאליות וגם את שיקולי המראה.

 

אולי יעניין אותך גם >> דק לבריכה

 

אינספור אפשרויות של דקים לגינה

 

דקים לגינה באים במגוון אינסופי של עיצובים אפשריים.
עובדה זו היא כמובן יתרון התורם לביקוש הגדול אולם היא גם עשויה לבלבל ולהקשות על בחירה מוצלחת של סוג העץ ואופן ההקמה.
בין שלל סוגי העץ המשמשים להקמת דקים לגינה בארץ ניתן למצוא אורן, טיק, איפאה, אירוקו ועוד. בנוסף קיימים בשוק דקים מחומרים סינטטיים עמידים שדווקא הם עשויים להיות המתאימים ביותר עבורכם.

כל סוג עץ או חומר סינטטי, יכול להגיע בשלל גוונים, לעיתים חוששים בעלי גינות מהשפעת הדק על צמחייה קיימת ובמיוחד על עצים, אך דק המוקם תוך תכנון נכון לא יהווה שום מכשול להמשך התפתחותם של עצים, שיחים או צמחים אחרים בסביבתו, וכך גם הם לא יפגעו בו.

 

תחזוקת דקים לגינה

 

למעשה דקים לגינה דורשים תחזוקה פחותה ממשטחים מרוצפים, משטחים עשויים אבן, דשא ועוד. כל זאת הודות לטיפולים שעוברים עצי הדק בטרם הרכבתם, טיפולים כנגד פגיעת מזיקים, מזג אוויר, חשיפה מרובה לשמש וכן כנגד בלאי הנובע מחיכוך הנגרם מתנועת בני אדם ובעלי חיים אחרים על גבי הדק.

 

מתקיני דקים אחראיים יקפידו לרכוש את חומרי הגלם מידי יבואן עץ אמין, רק כך ניתן להיות בטוחים שהעץ אכן טופל כראוי, וכך מומלץ לעשות גם אם הינכם חובבי DIY ומתכננים לבנות את הדק לבדכם.

 

דקים העשויים מעץ טבעי עשויים לחייב טיפולים שנתיים ואפילו חצי שנתיים, הכול בהתאם לסוג העץ, איכות הטיפול המונע שעבר וכמה קשים התנאים הסביבתיים בהם הוא מצוי.
אין בעובדה זו בכדי להרתיע היות והטיפולים הם קלים ונוחים לביצוע, על פי רוב מדובר בניקוי ושימון אך מדי תקופה ארוכה יותר דרושים גם ליטוש וצביעה.

הבחירה בדקים לגינה העשויים חומרים סינטטיים מפחיתה מן הצורך בתחזוקה שוטפת של הדק. על פי רוב הטיפול היחיד הדרוש הוא ניקוי באמצעות סמרטוט בד לח.

 

 

תוצרת ארה״ב

הדק הסינטטי
!הטוב בעולם

:לפרטים ולהזמנות

03-538-6205

ריהוט עץ מלא ייחודי במבצע חיסול