דק פולמירי

דק פולמירי

הכול אודות דק פולמירי

אין ספק שהדקים שינו את פני החצר הישראלית והפכו לנורמה מבוקשת. יחד עם זאת, לא לכל אדם מתאים דק מעץ טבעי, בין אם עקב העלות הגבוהה או הטרחה שבתחזוקתו. במיוחד עבור קהל יעד זה מוצע סוג דק פולימרי, שהינו סוג של דק סינטטי המשלב בתוכו גם עץ טבעי. מדובר בדקים חזקים, עמידים ויפים שקל להתקין ולתחזק, ובנוסף מוצע עבור דק סינטטי מחיר נמוך בהרבה מזה של דקים מעץ. ואולם, חשוב לציין כי דקים פולימריים יש לרכוש ממחסן עצים מקצועי וגדול המחזיק במוצרים איכותיים, ושצוותו ידע לכוון אתכם לבחירת סוג הדק הנכון ביותר עבורכם.

 

מהו דק פולימרי

כאמור, דק פולימרי, המכונה גם דק מורכב, הינו סוג של דק סינטטי אך שלא כמו דקים סינטטיים אחרים העשויים בעיקר מ- PVC, הדק הפולימרי עשוי מסגסוגת של עץ טבעי. בדרך כלל סגסוגת זו מכילה עץ ממוחזר או נסורת בשילוב עם חומרים סינטטיים פולימריים, אשר מודבקים בטכנולוגיה חדישה ומתקדמת. יש לציין כי איכותו של דק פולימרי נקבעת על פי היחס שבין רכיבי העץ שבו לרכיבים הפולימריים, וכן בהתאם ליחס שבין הדבק והעץ בדק. יחד עם זאת, יחסית לדק מעץ מלא מוצע עבור דק סינטטי מחיר זול יותר. כמו כן, חשוב לציין כי דקים פולימריים המיוצרים במדינות המערב מופקים בתהליך ידידותי לסביבה, בזכות השימוש בעצים ממוחזרים ובפולימרים שהליך ייצורם כמעט ואינו מזהם.

 

תכונות של דק פולימרי

דק פולימרי ידוע כמוצר יפה, חזק ועמיד, ומוצע בשוק במגוון רחב של צבעים, טקסטורות, גדלים וצורות. דקים אלו המיוצרים באיכות גבוהה עשויים להידמות באופן מלא לדק מעץ, גם מבחינת המגע והתחושה שלהם. מעבר לכך, דק פולימרי מתנהג בפועל בדומה לדק מעץ טבעי, ולכן ניתן לנסר, לחתוך ולחרוץ אותו כמו דק מעץ. כמו כן, מדובר בדקים אטומים למים ושמן, עמידים בפני קרינת UV ואינם מחליקים, כך שהם אידיאליים גם סביב בריכות .הדקים שומרים לאורך זמן על מראה רענן וחדש, אינם מתעוותים, דוהים או מאפירים, ואף לא נסדקים. בנוסף לכך, נמצא שדקים פולימריים אינם פולטים חומרים רעילים, אינם מזיקים לשימוש ולמעשה בריאים לחלוטין. לבסוף, שלא כמו דק טבעי, דק פולימרי אינו דורש איטום בשמן או צביעה, ומלבד זאת פעולות הניקוי שלו זהות לניקיון הרגיל של רצפות עם מים וסבון.

 

זיהוי של דק פולימרי איכותי

כמו שיוצע עבור דק טבעי או דק סינטטי מחיר שונה, כך גם לגבי דק פולימרי. הדקים מגיעים במספר רמות איכות, ועל מנת לרכוש מוצר איכותי רצוי לפנות אל מחסן עצים ידוע ומוכר המחזיק בדקים של חברות ידועות ואמינות. מומלץ לבדוק שכמות העץ בדק הינה 60% לעומת 40% פולימר, שכן יחס זה נחשב לאיכותי, ובתוך כך לוודא שגם מחברי הדק הינם איכותיים ועדיף שיסופקו על ידי היצרן עצמו. בנוסף, חשוב לדעת כי המילה פולימר מתייחסת לסוגים רבים של חומרים סינטטיים בעלי תכונות שונות, וכדאי להבין מאיזה סוג של פולימר עשוי הדק המבוקש. מלבד זאת, עליכם לוודא כי לדק יש אישור של מכון תקנים, אישור של משרד הבריאות, תקן אש מרמה שלוש, תקן נגד החלקה, ובמידת הצורך אישור לשימוש סביב בריכה.

כמו כן, דק פולימרי איכותי יסופק עם אחריות של 25 שנים לפחות. כאמור, איכותו של הדק הפולימרי תתבטא גם בעלויות גבוהות יותר, אך מאידך תזכו במוצר איכותי שישרת אתכם נאמנה לאורך שנים רבות.

 

התקנת דק פולימרי

התקנתו של דק פולימרי באופן איכותי, חזק ובטוח, תלויה במקצועיות של המתקין. דקים אלו אמנם ניתנים להתקנה עצמית, אך למי שאין ניסיון בתחום מומלץ לשכור את שירותיו של איש מקצוע. חשוב לבחור במתקין בעל ניסיון רב ומוכח בתחום המספק אחריות על מלאכתו, וכמו כן לבחור במתקין מוסמך של החברה היצרנית כדי שבעת הצורך ניתן יהיה לממש את האחריות על המוצר. עבודות ההתקנה של דק פולימרי מבוצעות הלכה למעשה על גבי מסגרת, שיכולה להיות עשויה מעץ, פלסטיק או מתכת, ולרוב בהרכבה נסתרת. שיטה זו מאפשרת נגישות גבוהה לתשתיות שמתחת לדק ופירוקו באזור מקומי בלבד. כמו כן, ניתן להרחיב בקלות את גודל הדק בכל עת, תוך התאמה מדויקת של גוון הדק החדש לזה הקיים.

אולי יעניין אותך גם >> התקנת דקים לגינה

 

תוצרת ארה״ב

הדק הסינטטי
!הטוב בעולם

:לפרטים ולהזמנות

03-538-6205

ריהוט עץ מלא ייחודי במבצע חיסול