מחירון עץ

מחירון עץ

תיאום ציפיות מוקדם של מחירי עץ

עץ הוא כנראה אחד מאותם החומרים שילוו אותנו תמיד. השימושים בו עוברים אבולוציה מדי כמה שנים בזכות ההתפתחות בטכנולוגיה ובתחום העיצוב, אך הוא תמיד שם. במי השרון נמצא מחסן עצים גדול ועשיר שיעמיד אתכם בפני בחירה לא פשוטה – סוגי עץ רבים יתחרו על ליבכם, כל אחד ימשוך לכיוון אחר, לאופי שונה בעיצוב, אך לפני הכל, בכדי להתחיל לבנות עיצוב סביב עץ נתון חשוב הוא כמובן מחירי עץ, שיעזור לנו להתכוונן לקבוצת העצים תואמי התקציב שלכם.

כאשר אתם מבקשים לברר מחירי עץ חשוב להבין כי ישנם מספר גורמים המשפיעים על ההבדלים ביניהם.
מידת הצפיפות והקושי של העץ, מידת שכיחותו והמקום ממנו הוא מיובא הם הראשונים להשפיע על מחירי עץ מסוג מסויים.

בתוך כל קטגוריית עצים תמצאו גם הבדלים בטיב החומר הספציפי המוצע למכירה – כך שסחורה מסוג עץ אחד יכולה להיות יקרה יותר או פחות בהתאם לטיב היבוא.

מחירי עץ כמובן נוטים לעלות ככל שהעץ זמין פחות וככל שיבואו כרוך בהליך מסורבל יותר. מרבית העצים בארץ הינם עצים מיובאים ולכן מחירי העץ בארץ מושפעים גם מן המגדלים בחו"ל ומקשיים מהם הם מושפעים – משך גידול העץ, הגבלות על כריתת יערות, פגעי מזג האוויר ומידת הביקוש משפיעים על מחירי העץ ליבואן ולצרכן הקצה.

אך כאשר אתם מתכננים עיצוב בעץ לא מספיק להסתמך על הכתבת תקציב ובחירה על פי מחירי עץ תואמים. על מנת לוודא שבכל מחיר בו תרכשו את חומר הגלם תקבלו את המוצר הטוב ביותר עבורכם לעבודה, חשוב לדעת בדיוק מה יהיה סוג השימוש בעץ, אילו דרישות יש לכם לגבי עיצובו, היכן הוא יוצב, ועוד. כל זאת על מנת לוודא כי סוג העץ שתבחרו יתאים באופן בטוב ביותר לעיצוב שתכננתם.

במקרים רבים ימליצו לכם בעלי מקצוע לא להתפשר על מחירי עץ ולבחור במוצר יקר משהערכתם שתזדקקו לו, אמנם חריגה בתקציב איננה פשוטה, אך חשוב להבין שהיותו של העץ חומר חי ומשתנה עשויה להשפיע על העיצוב שתעשו בו בחלוף הזמן, וכי בעל מקצוע הגון יכוון אתכם לסוגי העצים שיבטיחו מינימום שינוי ומקסימום התאמה, כך שתוכלו לשקול מחדש את התאמת הפרוייקט או הכנסת שינויים בו למניעת תקלות עתידיות.

כאשר מבקשים מאיתנו לעצב רהיט בעץ אנחנו תמיד בודקים האם הלקוח יודע במה המדובר. עבודות רבות בעץ נעשות תוך שימוש בגזע במצבו המקורי, מצריכות חיתוך מיוחד ואפילו מכשור מתקדם, התוצאות כמובן מצדיקות את כל התהליך, אך לא פעם כבר משלב התכנון ברור שיש פער גדול בין הרצון לבין היכולת, ולכן אנחנו מחזיקים כמחסן עצים מחירון מפורט המאפשר לתאם ציפיות כבר משלב בחירת החומר.

כמובן שאין בכוונתנו אף פעם לייאש לקוח ולהרחיקו מרצונו המקורי, אך לשמחתנו בתחום העץ, גם כאשר מתגלים פערים בין החזון למציאות, ניתן לגשר עליהם בעזרת שימוש בעצים ממשפחות העצים השונות שמכילים מאפיינים דומים, או מהווים חלופות טובות מבחינת חוזק החומר או מראהו לצורך העיצוב. כל מחירון עצים רציני צריך לתת ללקוח את מלוא המידע שיאפשר לו לבחור בחומר הנכון ביותר עבורו ומבלי שיידרש לחריגות בלתי אפשריות מצידו ומצד תקציבו.

ממה מורכב מחירון עצים?

1. משפחות עצים – כפי שהתחלנו להסביר בפסקה הקודמת, מחירון עצים מחולק קודם כל למשפחות עצים – קשים ורכים. אלו מתארים את עמידות החומר בפני פגעי מזג אוויר, לחות משקל ושחיקה, וכמובן שתלויים בנתוניו הטבעיים של סוג העץ. ככל שהעץ קשה יותר או דחוס יותר, כן הוא עמיד יותר, ועל פי רוב משפחת העצים הקשים מתומחרת במחירים גבוהים יותר.

2. סוג העץ – גם בתוך משפחות העצים ניתן למצוא הבדלים בין הסוגים השונים, בעיקר לפי מידת נפוצותם או נדירותם. בכל מחירון עצים מקצועי ניתן להבחין בכמה סוגי עצים המשתייכים לקטגוריית מחיר אחת, ולכן מהווים אלטרנטיבות טובות לשימוש בהיעדר אחד מהם במלאי.

3. איכות העץ – כל עץ שתבחרו תוכלו למצוא בכמה וכמה רמות איכות. ספק עצים מקצועי ומהימן יקפיד לעדכן אתכם האם מדובר בעץ סוג א', בשאריות או עודפי ייבוא, ואפילו אם מדובר בעץ מסוג ב', שבהחלט יכול לשמש לעבודות מסוימות. החשוב הוא לדעת איזה טיב של חומר אתם מקבלים בעבור כספכם.

4. צורת החומר – עץ משמש כחומר גלם לסוגים רבים של עבודות מנגרות פרקטית בסיסית ועד לעיצוב אמנותי בעץ. כל עבודה כזו מצריכה שימוש בתצורה אחרת של העץ – לוחות, קורות ואפילו גזעים שלמים. מחירון עצים מפורט ידע לתמחר כל אחת מן האפשרויות וגם, במידת האפשר, להציע לכם את חומר הגלם המשתלם ביותר מבחינת יכולת הניצול של העץ.

5. ארץ ייצור – מרבית העצים הנמכרים בארץ הם פרי ייבוא מרחבי העולם. ארץ המוצא של העץ משפיעה על עלויות הרכישה וההובלה ולכן גם על המחירים. אם בחרתם סוג עץ מסוים ומצאתם שהוא יקר מדי, תוכלו לברר האם יש עץ מקביל ממדינה שהייבוא ממנה פחות יקר.

מבחר מטורף
של פרוסות עץ
שלא ניתן למצוא
בשום מקום אחר 

תוצרת ארה״ב

הדק הסינטטי
!הטוב בעולם

:לפרטים ולהזמנות

03-538-6205

ריהוט עץ מלא ייחודי במבצע חיסול