עץ אלון

תכונות ייחודיות בעץ אלון

עץ האלון הוא אחד מסמלי נופי הארץ, והוא מזוהה עם המאבק על השמירה על איכות הסביבה ושמורות הטבע הפראיות. לא פלא שכך הוא שכן זהו אחד מסוגי העצים הותיקים באזורנו, וניתן למצוא פריטים בני מאות רבות של שנים, שראויים לשימור בכל מחיר.

אולם בתעשייה, ובעיקר לנגרות, עץ אלון מגיע ביבוא ממקורות אשר בהם מותרת כריתת העץ, שם הוא אף מגודל לצרכי התעשייה.

בין תכונותיו הדומיננטיות של עץ אלון, אשר הופכות אותו לכל כך מבוקש במחסני עצים לנגרות וייצור נמצאים: היותו עץ ממשפחת העצים הקשים, זמינותו ושכיחותו, היותו עץ איכותי ועמיד וכל אלו מבלי להפכו ליקר יותר באופן משמעותי מעצים שהינם הרבה פחות אטרקטיביים ממנו לנגרות ובניה.

במובנים של צרכי עץ לנגרות עצי אלון מתאפיינים במרקם מחוספס וגס בשל סיביהם העמוקים, איכות שמעניקה ייחוד לכל פריט עיצובי שיוצא תחת הגזע, אך בנוסף לכך הם בעלי תכונה ייחודית נוספת שהופכת אותם מתאימים כל כך לנגרות; על אף היותו של עץ האלון מאופיין בגזעים בעלי "עיניים", אלו הן עיניים רחבות כל כך, עד שברוב המקרים, מגזעים רחבים ניתן לייצר משטחים נטולי עיניים לחלוטין, בעיקר לצרכי ייצור פורניר כזה, שנקרא בעגה המקצועית "אלון שטרייף".

מבין מיני האלון הנפוצים בשימוש קיימים אלון אדום ואלון לבן, שני זנים המגיעים ממקומות שונים על פני הגלובוס – הראשון מקורו באזורי אמריקה הצפוניים וקרוב יותר למרכזה והלבן מקורו בצפון אירופה בעיקר, כאשר השימוש באלון לבן בארץ נעשה פעמים רבות תוך הסתמכות על בהירותו של האלון הלבן ויכולתו לקבל צבע בצורה כל כך טובה, עד שניתן לגוונו באופן שיהווה תחליף לעצים יקרים ונדירים ממנו בהרבה.

עץ אלון הוא מן העצים הנוחים לעבודה, ונוח גם לרכישה. בעוד סוגי עצים מסויימים מתאפיינים בעיניים פראיות או במרקמים משתנים מאוד, תכונות שמאלצות לבצע בחירה מדוקדקת בין מלאי הגזעים על מנת להתאים מרקמים ודפוסים לצורך יצירת ליין רהיטים למשל, ובשל כך גוזלות גם יותר שעות מעצב או בעל מקצוע, לאלון מראה רגוע ודי אחיד, גזעיו הרחבים יכולים לספק משטחים רבים בעלי אופי ומראה דומים, מה שהופך את הליך בחירתו ורכישתו לפשוט יותר עבור הלקוח.

אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר או להגיע לאולם התצוגה שלנו לקבלת פרטים נוספים על שימוש בעץ אלון לנגרות.

מבחר מטורף
של פרוסות עץ
שלא ניתן למצוא
בשום מקום אחר 

תוצרת ארה״ב

הדק הסינטטי
!הטוב בעולם

:לפרטים ולהזמנות

03-538-6205

ריהוט עץ מלא ייחודי במבצע חיסול