עץ בוק

עץ בוק

עץ בוק נחשב לאחד מן העצים הקשים, משקלו הוא 750 kg לקוב. בעצים קשים נוהגים להשתמש, בין היתר, לתעשיית הריהוט. עץ בוק בפרט משמש גם לבניית בתי עץ ומחסנים, לדלתות פנים מהודרות, קדמת ארונות מטבח ואמבט וגם מעקות ומדרגות. בעבר שימש עץ בוק גם לאדני רכבת.

שימוש נפוץ נוסף בעץ בוק הוא להסקה. בזכות קשיותו הוא קל לביקוע והוא בוער זמן רב ומפיץ חום רב יחסית. שלא כמו עצים שאינם מתאימים להסקה לבוק אין בעיה של ריח אופייני בעת הבעירה, פליטה יעילה של העשן מבטיחה בעירה נטולת ריח לחלוטין.

שבבי עץ בוק משמשים בתעשיית הבירה כאשר ישנן מבשלות המבצעות שלב של סינון דרך שבבים כאלה כחלק מתהליך הייצור.

מקורות עץ בוק הנמכר בישראל

עץ בוק הוא למעשה כינויו בקרב מחסני עצים בארץ של עץ האשור. האשור ממנו נחתך עץ בוק הנמכר בישראל מקורו באירופה ובעיקר בגרמניה וביוגוסלביה.
עץ בוק גרמני (המכונה גם "פולמייר") נחשב לאיכותי במיוחד, נהוג דירוג באיכות עץ ממקור זה כגון SC או S, מי שמעוניין בעץ בוק איכותי במיוחד כדאי שייוועץ עם נציג שירות במחסן עצים מוביל כדי להתוודע יותר לסימני הדירוג ומשמעותם.
עץ בוק יכול שיעבור תהליכי גימור שונים המיועדים לשפר את עמידותו בפני פגעי האקלים הישראלי, לחות ורטיבות (חשוב כאשר משמש למשל בארונות אמבט) ומזיקים.

יתרונות וחסרונות של עץ בוק

כאמור עץ בוק הוא עץ קשה אולם, שלא כמו עצים קשים אחרים (כגון מייפל, אלון אירופאי, אגוז , מהגוני, דובדבן ועוד), סיביו נוחים לעיבוד, הוא עמיד לזעזועים וכן הטיפול בו קל. תכונות אלא הופכות אותו נוח לעבודה, חזק ועמיד כך שהוא מתאים למגוון שימושים בתעשיות העץ (ריהוט, דלתות, ארונות ועד) והבניין (מדרגות, מעקות, מבני עץ, תמוכות של קונסטרוקציות שונות ועוד).

עץ האשור אינו צומח באופן טבעי בארץ ולכן יש להקפיד לטפל בקורות, לוחות ועץ בוק גושני בתהליכי גימור המעניקים לו עמידות באקלים הישראלי.

ניתן לרכוש במחסני העצים עץ בוק מהוקצע או בלתי מהוקצע.

חיסרון קל שיש לעץ בוק נוגע למידות בהן הוא ניתן למוצאו בארץ. אמנם ניתן למצוא לוחות, קורות ועץ בוק גושני במגוון מידות (כגון עובי 52, 38, 33 ו25 ממ' ובאורכים שונים בין 1.85 ל 3.35) אך יש מידת מה של אי דיוקים וחוסר עקביות במידותיו.

לבוק מראה נאה וייחודי. גווניו עשויים לנוע בין חום כהה לבהיר בהתאם למיקום בגזע העץ ממנו נחתכו הקורות / הלוחות.
בשל שכיחותו עץ בוק הוא זול יותר מרוב העצים הקשים שנחשבים יוקרתיים ובעלי מראה מיוחד.

מבחר מטורף
של פרוסות עץ
שלא ניתן למצוא
בשום מקום אחר 

תוצרת ארה״ב

הדק הסינטטי
!הטוב בעולם

:לפרטים ולהזמנות

03-538-6205

ריהוט עץ מלא ייחודי במבצע חיסול