עץ גושני

עץ גושני

עץ גושני שייך למשפחת העץ המלא ולפיכך מדובר בעץ שנחתך כולו כיחידה אחת מתוך גזע עץ בודד.

כדי להיחשב עץ גושני על קורות העץ המלא להיות בעלות מידות חתך של לפחות 10 סמ' X 10 סמ', מידות סטנדרטיות מירביות של עץ גושני ברוב מחסני העצים הן 40 סמ' X 40 סמ'. (כאשר לוחות או רהיטים מיוצרים מהדבקת יחידות אלו זו לזו).

עץ גושני למכירה בארץ מקורו על פי רוב מעצים ממשפחת האשוח (עצים מחטניים) הגדלים ביערות באירופה ומעובדים שם במנסרות ענק. עץ כזה נודע בשם עץ גושני לבן. ניתן למצוא גם קורות עץ גושני למכירה העשויות עץ אלון, עץ זה קשה יותר לעיבוד אך מראהו הייחודי מקנה לו יוקרה.

למה משמש עץ גושני

עץ גושני למכירה נועד לשמש בבניית מבנים להם מתאים מראה מסיבי, מגושם, אפילו פראי. כך למשל משמשות קורות עץ גושני לבן להקמת פרגולות בעלות מראה גס וכבד יותר מן הפרגולות המורכבות קורות עץ מלא רגילות (במידות חתך 10סמ' X 5סמ' למשל).

עץ גושני מיובא לארץ על ידי יבואני עץ הפועלים עלפי רוב במסגרת מחסני העצים הגדולים. ישנם גם לוחות פרקט גושני המיובאים על ידי יבואני פרקטים אולם לא מדובר על לוחות במידות בסדר גודל של עץ גושני למכירה אלא על רצפות פרקט מעץ מלא.

עוד שימושים אופייניים לעץ גושני בארץ הם גגות רעפים (בהם המבנה התומך נועד להיות חשוף), גדרות, מחסנים, מבני עץ כגון צימרים ועוד.

בחירת ספק עץ גושני למכירה

כאמור רוב העץ הגושני המוצע למכירה בארץ מקורו באירופה. אין זאת אומרת שלא ייתכנו פערים באיכותו של עץ גושני למכירה בין מחסני העצים השונים.
מכיוון שמדובר בעץ שעובד כולו מגזע בודד מראהו ותכונותיו יהיו דומות לשל העץ במצבו הטבעי, לכן פעמים רבות בקורות עץ גושני ימצאו סדקים. סדקים כאלה הם טבעיים ובדרך כלל אינם מצביעים על חוזק נמוך, עם זאת כאשר מדובר בסדק עמוק וארוך מספיק תיתכן בהחלט השפעה על יכולת הקורה לשאת משקל.

ספק טוב של עץ גושני למכירה ידאג שהקורות אותן הוא מוכר יתאימו לשמש בתפקיד אותו מייעד להם הקונה, לפיכך יש להיוועץ בבעל מקצוע בבחירת סוג העץ. חשובה גם הנכונות לייעץ, להסביר ולהעניק שירות מקצועי ואמין שיבטיח רכישת עץ גושני באיכות הנדרשת, במחיר הוגן ותוך שהקונה מקבל את מלוא המידע לו הוא זקוק כדי לעשות שימוש נכון בעץ.

תוצרת ארה״ב

הדק הסינטטי
!הטוב בעולם

:לפרטים ולהזמנות

03-538-6205

ריהוט עץ מלא ייחודי במבצע חיסול