עץ ליבנה

עץ ליבנה – תכונות ושימושים

אחד היתרונות של רכישת עצים ממחסן עצים מקצועי טמון בכך שאנחנו לא רק חותכים ומרכיבים, אלא ממש חיים את העץ, שהוא הרבה יותר ממה שניתן לבנות ממנו ופעמים רבות דווקא בגלל התכונות שכלל אינן קשורות לנגרות עצמה.

עץ ליבנה, המכונה גם עץ שדר ובלועזית בריץ, נמנה על משפחת השדריים.

אלו הם עצים נשירים הממהרים לצמוח לגובה של עשרות מטרים במהלך שישים שנות חייהם. עצי הליבנה גדלים במקומות בעלי אקלים ממוזג, וביניהם אמריקה הצפונית, צפון אסיה ואירופה, כשבכל אזור גדלים זנים ייחודים כדוגמת שדר לבן, כסוף, צהוב וננסי.

כל חלקיו של עץ הליבנה הינם בעלי סגולות ושימושים המוכרים לאדם עוד משחר ההיסטוריה, והאינדיאנים למשל השתמשו בעץ להכנת סירות קאנו, קערות אוכל וחיצים, וגם לבניית אוהלי טיפי מקליפת העץ הקלה והגמישה.

בימינו משמש עץ ליבנה עבור מגוון רחב של מטרות כגון ייצור חומרי סיכה, מוצרי קוסמטיקה, תרופות, סבונים, שמפו, קיסמי שיניים, ואפילו ליצירת ממתיק מלאכותי ולהכנת בירות ומשקאות ייחודיים.

אך כמובן שגם לענייננו – לעץ הליבנה מקום של כבוד בקרב תעשיות העץ והנגרות בכל רחבי העולם.

הליבנה בענף הנגרות ועבודות העץ

עץ ליבנה הינו בעל מרקם משיי המאופיין בפסים בהירים וכהים, ומגיע בגוונים בהירים של לבן-אדום בהיר וחום צהבהב.
העץ, שנחשב לחזק ואיכותי, ואף ניתן לצבוע אותו בכל גוון, הינו מהמובילים בתעשיית העצים בארצות הברית. ואולם, בישראל הליבנה פחות נפוץ ומחירו גבוה יחסית, על כן ניתן לרכשו רק דרך מחסן עצים איכותי, המחזיק במלאי גדול ומגוון של עצים מיובאים וייחודיים מכל העולם.

במחסן עצים מקצועי תוכלו לקבל הדרכה והסבר מפורטים לגבי אופני השימוש בעץ והתאמתו לצרכיכם, ועל כל פנים כדאי לדעת שלעץ הליבנה מגוון גדול של שימושים, וביניהם:

ייצור רהיטים מכל הסוגים, ובעיקר לבניית מטבחים ולריהוט חדרי ילדים.
לבידים – סנדוויץ' ליבנה המכונה סנדוויץ' בירץ, הינו אחד הלבידים האיכותיים ביותר בשוק המקומי. זהו לביד כבד, חזק ועמיד, המאופיין במספר רב של שכבות דקות מאוד שמעניקות לו את חוזקו ואת מראהו ייחודי. הלביד נועד לבניית מטבחים וארונות אמבטיה, ולריהוט עם קנטים גלויים.
עץ ליבנה משמש גם לחיפוי מדרגות, ציפוי קירות וריצוף פרקטים, ומי שמעוניין בביצוע עבודות אלו יוכל להשיגו בכל מחסן עצים איכותי ומקצועי.
הליבנה משמש בבניית מוצרים ייחודיים כדוגמת צעצועים, כלי נגינה, קתות, מגלשות ואבזרי נוי.
בנוסף לכך ניתן להשתמש בעץ הליבנה גם לבניית דלתות ופאנלים, ולעבודות חריטה.

תוצרת ארה״ב

הדק הסינטטי
!הטוב בעולם

:לפרטים ולהזמנות

03-538-6205

ריהוט עץ מלא ייחודי במבצע חיסול