עץ מייפל

עץ מייפל

עץ מייפל הוא עץ השייך למשפחת האדריים ונחשב למפורסם מביניהם. שמו המדעי של עץ אדר הוא Acer והמייפל נקרא Acer Saccharum.

עץ מייפל מקורו בעיקר בצפון יבשת אמריקה. בקנדה עלה המייפל הוא סמל לאומי ומופיע על דגלה.

שמו של עץ המייפל מוכר היטב בזכות הסירופ המתוק המופק מן ה"שיפה" (רקמה בצמחים המעבירה סוכרים המופקים בתהליך הפוטוסינתזה). אולם למייפל גם מקום של כבוד בקרב העצים המשמשים כחומר גלם.

בזכות היותו עץ קשה, איכותי ובעל מראה נאה במיוחד עץ מייפל משמש כחומר גלם בתעשיית הרהיטים וכן מקובל מאוד להשתמש בו בבניית כלי נגינה (במיוחד בגיטרות ותופי סנייר).

תכונות עץ מייפל

עץ מייפל נמנה על העצים הקשים. עצים קשים אחרים הם אגוז, מהגוני, דובדבן, בוק, אלון אירופאי ועוד.
משקלו הסגולי של עץ המייפל הוא כ 740 קג' לקוב (מטר מרובע).

המרקם שלו נחשב חלק (בדומה לעץ בוק), בניגוד לסוגי עץ בעלי מרקם מחוספס דוגמת האלון. בדומה לעץ אורן גם למייפל יכולים להיות "עיניים" אך הוא גם עשוי להיות בעל מראה מפוספס כמו של האלון או הוונגה.

המייפל נחשב לבעל גוון ניטראלי, כמו גם עצי הבוק והאלון. לכן גם הוא, כמותם, מתאים לגיוון וכך ניתן לשוות לו מראה המשתלב כמעט עם כל סגנון עיצוב.
המייפל, כמו האלון והאורן, מתאים לתהליכי הלבנה, שלא כמו עצים כהים כגון המהגוני והאגוז.

עץ מייפל הוא עמיד כנגד שחיקה, ניתן להקצאה וליטוש עד לקבלת משטח חלק מאוד. הוא מתאים לעיבוד שבבי ולכן משמש ליצירת עיטורי עץ למיניהם.

סוגי מייפל

מחסני עצים לא תמיד מחזיקים במלאי את כל סוגי המייפל.

לכן מי שמעוניין לבחור בין כל האפשרויות ראוי שיוודא כי במחסן העצים אליו הוא פונה מכירים גם עץ מייפל "רגיל" שצורתו חלקה (הוא מגיע מאזורים הגבוהים בגזע), מייפל להבה (Flame Maple) שמקורו באזור התחתון (הקרוב לשורשים ) של הגזע, Quilted Maple הוא בעל דוגמאות מרהיבות המזכירות שמיכה מפוארת וכן מייפל "רך" (Soft Maple) אשר הינו בעל כתמים בגווני חום אפור.

עץ מייפל נחשב לבעל מראה יוקרתי אולם זמינותו ומחירו דומים לשל עץ האלון. שלא כמו האלון, המייפל אינו גדל בארץ ולכן חשוב שיעבור תהליכי גימור שיבטיחו עמידות לאורך זמן באקלים הישראלי.

תוצרת ארה״ב

הדק הסינטטי
!הטוב בעולם

:לפרטים ולהזמנות

03-538-6205

ריהוט עץ מלא ייחודי במבצע חיסול