צבע לעץ

בחירה ושימוש בצבע לעץ בהתאם לייעודו

צביעת מוצרי עץ הינה הליך מהותי לצורך שמירה והגנה על פריטים בבית ובחוץ, המבוצעת בעת רכישת או התקנת מוצר וכן במרוצת השנים. בנוסף לכך, צבע עץ נועד להעניק למוצרים השונים מראה רענן, המבליט את החומר וייחודו. בימינו מוצעים צבעי עץ בשוק המקומי במגוון עצום של סוגים, ביניהם גם לכות ושמנים, כאשר כול סוג של צבע נועד למטרה אחרת. לדוגמא, עבור מדרגות עץ חיצוניות יש להשתמש בצבע שונה מאשר בשולחן אוכל. לכן, לפני שרוכשים צבע עץ חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע מיומנים בעלי ידע מעמיק בתחום. מומלץ לפנות אל צוותים מקצועיים העובדים במחסני עצים גדולים ואיכותיים, אשר יספקו לכם מידע חיוני אודות סוג הצבע המתאים לצרכיכם, ולגבי אופן השימוש הנכון בו. בכל מקרה, מומלץ תמיד להשתמש בצבעי עץ איכותיים שיספקו כיסוי והגנה מושלמים, וישמרו על חזותו מטופחת של הפריט לתקופה ארוכה.

צביעת מוצרי עץ חיצוניים

מוצרים חיצוניים כמו מדרגות עץ, גדרות, פרגולות, ריהוט גינה ודקים, נדרשים להתמודד עם פגעי מזג אוויר רבים ושונים. פגעים אלו כגון רוחות, חום השמש, קרינת UV, מליחות באוויר, קור ורטיבות, שוחקים את העץ ומבלים אותו. לכן, ישנה חשיבות מרובה לשימוש ולבחירת צבע עץ שמתאים להגנה על מוצרי העץ שבחוץ. את צבעי העץ למוצרי חוץ יש ליישם בשתי שכבות ולהתאים את גוון הצבע לצבע של העץ עצמו, וחשוב לדעת כי צבע עץ כהה בפריטים חיצונים נשמר לאורך זמן רב יותר לעומת צבע בעל גוון בהיר או שקוף. כמו כן, יש לברר את התאמת הצבע לסוג העץ של הפריט ולנסותו לפני הצביעה על חלק קטן ונסתר, מכיוון שקיימים סוגי עצים בעלי הרכב מיוחד שאינם מגיבים טוב לכל סוגי הצבע. לאחר הצביעה יש לנגב את שאריות הצבע במטלית מכותנה וכך למנוע היווצרות של טיפות צבע שמנוניות ודביקות. פעולות תחזוקה אלו של יש לבצע באופן שוטף במרווחים משתנים בהתאם לסוג העץ. לבסוף, בעת צביעת דק עץ יש גם להתייחס לעמידותו בפני עומס ודריכה, ולכן חשוב ליישם צבע עץ או שמן מיוחד לדקים הנספג בעץ, צובע אותו מבפנים ומגן עליו מפני עומס ושחיקה.

צביעת מוצרי עץ בבית

מוצרים בתוך הבית הינם פרקטים, מדרגות עץ פנימיות, מעקות, חיפוי קירות, משקופים, דלתות, חלונות וריהוט. על פריטים אלו יש ליישם צבע עץ מגוון או שכבת לקה המספקת הגנה מפני אבק, מרעננת את המוצר ומעניקה לו ברק, וזאת בהתאם לתנאי החדר ולגוון המבוקש. מכיוון שמוצרי עץ לבית אינם נדרשים להתמודד עם פגעי מזג אוויר חיצוניים, מוצע עבורם מגוון גדול של צבעי עץ. לדוגמא, צבע עץ לבית עשוי להגיע בגוון שקוף המדגיש את מרקמו וגונו הטבעי של העץ, בצבעים אטומים המשנים לחלוטין את צבע ומרקם הפריט, או בצבעים חצי אטומים המשנים את גוון הפריט אך עדיין משקפים את גוון ומרקם העץ המקורי. חשוב לציין כי עבור מוצרי עץ המיועדים לחדר אמבטיה יש להשתמש עם צבע עץ מגוון או עם לכה, המעניקים למוצר שכבת הגנה מפני רטיבות, ריקבון והיווצרות של עובש ופטריות.

צביעת פריט עץ ישן לעומת חדש

חשוב לדעת כי צביעתו של פריט עץ ישן שונה מצביעת פריט חדש. צביעתו של פריט עץ חדש שעדיין לא עובד כרוכה בשיוף וניקוי בטרם הצביעה, ואילו צביעת עץ ישן דורשת בנוסף לכך גם שימוש בחומרי ניקוי מיוחדים להסרת לכלוך ושמן. כמו כן, במידה והצבע החדש שונה מהצבע הקודם יש להשתמש בחומר ניקוי מיוחד להסרת שכבת הצבע הישנה.

שיוף משטח העץ לפני צביעתו

יש לציין כי במרבית המקרים, לפני יישום צבע עץ על פריט חדש או חידוש צבע, מומלץ לשייף את המשטח המיועד. בתוך כך, על עוצמת השיוף להשתנות בהתאם לצבע ולמרקם הרצויים, ולמצבו של העץ. לדוגמא, במקרים של מוצר בעל שכבת לכלוך קשה, מוצר חסר הגנה שהפך אפור עקב חשיפה ממושכת לשמש, או במקרה של שימוש בצבע עץ אטום, יש לשייף תחילה שיוף גס. בהמשך יש לעבור לליטוש עדין, לנקות ולייבש היטב את המשטח, ורק לאחר מכן להתחיל למרוח את שכבות הצבע המתאימות.

מבחר מטורף
של פרוסות עץ
שלא ניתן למצוא
בשום מקום אחר 

תוצרת ארה״ב

הדק הסינטטי
!הטוב בעולם

:לפרטים ולהזמנות

03-538-6205

ריהוט עץ מלא ייחודי במבצע חיסול