קורות עץ

קורות עץ

בעבר קורות עץ היו נפוצות מאוד בשימוש במבנים כפריים אירופאיים, ואפילו אצלנו הן תפסו מקום בראשית הבנייה בארץ. אך אותן קורות ותיקות, אשר היו מנוסרות כיחידה שלמה אחת מתוך גזע של עץ שנגדע, כמו גם קורות אבן שהיו נחצבות בשלמותן מתוך סלע גדול דיו, אינן עוד המוצר אשר עונה לשמן היום, בעידן של טכנולוגיה מתקדמת יותר ויכולת עיבוד גבוהה יותר.

כיום המונח קורת עץ כולל מוצרים נוספים כמו למשל קורות עץ "דו שכבתיות" ואף "רב שכבתיות", עץ גושני ועוד.

קורות עץ – יתרונות וחסרונות

עד היום בארצות אירופאיות, כמו בריטניה למשל כדוגמא מובילה, אחד האלמנטים המעלים באופן ניכר את ערכו של נכס נדל"ני הוא הימצאות קורות עץ מקוריות – אותן אלו אשר היו בשימוש באופן היסטורי. קורות עץ מקוריות מעידות על שימוש בעץ מלא, איכותי ונחשבות כגורם מלא "אישיות", שמתפתח עם השנים ומפתח אופי שקשור ישירות לאופיו וטבעו של המבנה.

גם היום קורות עץ הן בעלות יתרונות רבים, נוח מאוד לעבוד עימן, מדובר בחומר שלו תכונות ייחודיות כגון היכולת להימתח ולהתאים צורתו. עץ הוא נוח לעיבוד והוא חזק למדי יחסית למשקלו כל עוד הוא במצב טוב. עץ הוא חומר מבודד חום והוא בעל מראה טבעי ונעים. אך דבר חשוב שיש לקחת בחשבון הוא כי עץ מושפע מאוד ממזג אוויר ועשוי לשנות צורתו תחת עומס לאורך זמן. בעבר נהוג היה מדי 20 – 10 שנים להסיר רעפים מעל גגות ולהפוך כל קורות עץ שתמכו אותו כך שכיוון "שקיעתן" יתהפך ותמנע היווצרות בטן גדולה.

סוגי קורות עץ

בכל מקום בו מוצעים עצים למכירה ניתן למצוא כיום מגוון מוצרים המכונים "קורות עץ".

הדומות ביותר לקורות העץ ההיסטוריות שתוארו לעיל נקראות כיום "עץ גושני". מדובר בקורות עץ עבות בעלות חתך מרובע במידות שונות, מקטן ועד גדול ואף במידות מיוחדות על פי הזמנה אישית.

קורות עץ דו שכבתיות או רב שכבתיות מזכירות במראן עץ גושני אך הן אינן עשויות מגזע אחד אלא מורכבות ממספר קורות בחתך קטן יותר המודבקות יחד עד לקבלת מידת החתך הסופית של הקורה.

קורות עץ אורן הן קורות העץ הנפוצות ביותר בארץ בחתכים שאינם ריבועיים. הן עשויות להגיע מהוקצעות או לא וניתן לקבלן לאחר שעברו טיפול נגד ריקבון ונגד פגיעתם של טפילי עץ. עלפי רוב קורות אלה עשויות מעץ אורן פיני אך ישנם גם סוגי אורן נוספים. מעבר לחומר הסטנדרטי חשוב לדעת כי מוצעים בארץ במחסנים המתמחים סוגי עצים רבים נוספים ממשפחות העצים הקשים, שמספקים פתרונות איכותיים יותר בחוזק ואף במראה.

תוצרת ארה״ב

הדק הסינטטי
!הטוב בעולם

:לפרטים ולהזמנות

03-538-6205

ריהוט עץ מלא ייחודי במבצע חיסול